Reklama
reklama

Dukovanské kalendáře ozdobí kresby klientů Domova bez zámku

Celkem čtyřicet tisíc kalendářů dostanou v následujících týdnech obyvatelé 142 měst a obcí z okolí elektrárny Dukovany od společnosti ČEZ. Energetici je do okolních obcí distribuují každé dva roky. Kalendář, jehož součástí jsou i informace o tom, jak se chovat v případě mimořádné události na JE Dukovany, dostane již podvanácté na 40 tisíc domácností včetně rekreačních obydlí. Nebudou opomenuty ani podniky, školská, zdravotní, sociální a ubytovací zařízení a úřady v katastrech jednotlivých obcí a měst.

Kalendář tentokrát oživily obrázky klientů Domova bez zámku se sídlem v Náměšti nad Oslavou. Elektrárna tak navazuje na tradici doplnění kalendária o kresby osob uživatelů sociálních služeb v regionu elektrárny. V minulosti to byli žáci Speciální školy pro děti se zdravotním postižením v Ivančicích a klienti Denního centra Barevný svět v Třebíči.

Osvědčil se typ stolního kalendáře. Platí na roky 2016 a 2017 a jeho součástí jsou informace, jak se chovat v případě mimořádné události. Zopakovány jsou základní pokyny k varování, ukrytí, požití jodových tablet nebo evakuaci. Uživatelé v něm dále najdou přehled evakuačních tras a seznam příjmových míst, kde by evakuovaným lidem bylo poskytnuto zázemí. Tyto údaje lze ale také využít v případech jiného ohrožení jako jsou např. povodně, extrémní počasí, únik nebezpečných látek, velké požáry či jiné živelné pohromy. Elektrárna Dukovany kalendář vydává v nákladu 45 tisíc kusů, 40 tisíc bude rozdáno mezi obyvatele, podniky a firmy, školským, ubytovacím, zdravotním a sociálním zařízením a úřadům ležícím na katastru obce ležící v 20 km zóně havarijního plánování. Ostatní kalendáře poslouží jako rezerva pro nově příchozí, ať už s trvalým nebo přechodných pobytem a budou uloženy na příslušných obecních úřadech.

Distribuce kalendářů bude probíhat v následujících týdnech. Stejně jako v uplynulých letech budou obyvatelé o způsobu jejich převzetí informováni prostřednictvím místních městských či obecních úřadů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře