Reklama
reklama

Dukovanské Infocentrum slouží veřejnosti také jako přednáškový sál. Sezonu zahájí cestopisná přednáška

První přednáškou letošního roku v dukovanském Infocentru bude cestopisná přednáška o putování po indickém Kašmíru a objevování krás pustých Himalájí. O tom, co dva běloši zažili při poznávání severní Indie, jak se jejich středobodem stalo malebné buddhistické městečko Leh a co všechno viděli při dvoutýdenním „treku“ do krásných, pustých a hlavně vysokých indických Himalájí, se mohou zájemci dozvědět při promítání a povídání samotného účastníka ve středu 24. února od 15 hodin v Infocentru JE Dukovany.

„Městečko Leh se stává po příjezdu offroad-taxi naším středobodem, ze kterého poprvé vyrážíme na aklimatizaci. Zažíváme nevšední letmé setkávání s Dalajlámou, s krutou realitou Kašmířanů a někdy i konflikt s evropskými předsudky a „standardy“,“ říká jeden z cestovatelů Milan Belko.

Nově zrekonstruované prostory Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany nabízí vedle prohlídky jeho naučné části také možnost uspořádání vlastních přednášek a besed pro širokou veřejnost. „V dukovanském Infocentru vítáme zajímavé osobnosti, které se chtějí podělit o své zážitky. Každoročně jich tu máme několik. Tím prvním v letošním roce je pan Milan Belko, který putováním Indií nabyl nesčetné zkušenosti, které rád předá zájemcům,“ zve na promítání v Infocentru JE Dukovany Jiří Bezděk, tiskový mluvčí. Jen v uplynulém roce se zde uskutečnila například beseda s naším nejslavnějším horolezcem Radkem Jarošem, extrémním cyklistou Pavlem Richtrem, který ujel 1000 mil Aljaškou na kole nebo návštěva motocyklových závodníků Karla Abraháma a Karla Haniky.

Povídání o putování po severní Indii potrvá asi hodinu a půl. Z kapacitních důvodů doporučujeme nahlášení účasti na mailové adrese: infocentrum.edu@cez.cz 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře