Reklama
reklama

Důchodkyně zaplatila za úklid 7 tisíc korun, uklízečka ji podvedla

Úklid v domku nabídla dvacetiletá žena pětašedesátileté seniorce z malé vesničky na Rosicku. Starší dáma se domnívala, že souhlasem s úklidem ženě pomůže v nesnadné životní situaci. Poznala ale na vlastní kůži, co říká pořekadlo „Za dobrotu na žebrotu“. Mladá uklízečka ji okradla.

Žena v domě seniorky odvedla zadanou práci a při vyplácení dohodnuté částky došlo k neobvyklé situaci. Majitelka domu sáhla do obálky a z ní vyplatila příležitostné uklízečce sedm tisíc korun. Přitom dohoda byla jiná, za práci měla žena dostat pouhých sedm stovek. Uklízečka peníze bez jakékoliv pochybnosti vzala.

Seniorka si omyl uvědomila až další den. „Ženu kontaktovala, jenže ta na její výzvy k vrácení peněz nereagovala. Nereagovala ani na opakované žádosti o vrácení peněz. Seniorku tak po krátké době donutila k oznámení celého případu policii,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Rosičtí policisté případ prošetřili a mladé ženě nakonec sdělili podezření pro zatajení věci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře