Reklama
reklama

Důchodkyně zaplatila za úklid 7 tisíc korun, uklízečka ji podvedla

Úklid v domku nabídla dvacetiletá žena pětašedesátileté seniorce z malé vesničky na Rosicku. Starší dáma se domnívala, že souhlasem s úklidem ženě pomůže v nesnadné životní situaci. Poznala ale na vlastní kůži, co říká pořekadlo „Za dobrotu na žebrotu“. Mladá uklízečka ji okradla.

Žena v domě seniorky odvedla zadanou práci a při vyplácení dohodnuté částky došlo k neobvyklé situaci. Majitelka domu sáhla do obálky a z ní vyplatila příležitostné uklízečce sedm tisíc korun. Přitom dohoda byla jiná, za práci měla žena dostat pouhých sedm stovek. Uklízečka peníze bez jakékoliv pochybnosti vzala.

Seniorka si omyl uvědomila až další den. „Ženu kontaktovala, jenže ta na její výzvy k vrácení peněz nereagovala. Nereagovala ani na opakované žádosti o vrácení peněz. Seniorku tak po krátké době donutila k oznámení celého případu policii,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Rosičtí policisté případ prošetřili a mladé ženě nakonec sdělili podezření pro zatajení věci.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře