Reklama
reklama

Druhý zářijový víkend rozzáří historický Mikulov Pálavské vinobraní

Víno ve všech podobách poteče proudem v každém zákoutí Mikulova. Ochutnávky burčáku, moštů a vína budou oslavou nejen pro laiky, ale také pro odborníky. Po celé tři dny bude na mikulovském zámku probíhat Národní soutěž vín mikulovské vinařské podoblasti. Tradiční moravský folklór pak roztančí a rozezpívá návštěvníky nejen na náměstí Mikulova.

Nabitý folklorní program začíná už ve čtvrtek 10. září od 17 do 20 h na náměstí Zpíváním u vína a burčáku, tentokrát s Mužským pěveckým sborem z Pohořelic a okolí. V pátek se příznivci lidové hudby a tance sejdou v 16.30 na náměstí při vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš. Téměř stočlenný soubor vystoupí s hudebně-tanečním pořadem Živá kronika, v němž zavítáme nejen do Čech a na Moravu, ale i na Slovensko, do Maďarska či Rumunska.

Vinný program začíná v 16.00 na zámku Národní soutěží vín mikulovské vinařské podoblasti, která nabídne 373 vzorků vín od 50 vinařů, samozřejmě s veřejnou ochutnávkou. Degustace vína si návštěvníci mohou užít i v  zámeckém sklepení a galerii vinařských lisů, kde se prezentuje Vinařství Marcinčák, Vinofol a Víno Mikulov. „Mikulovská tradice je neodmyslitelně spjatá s výrobou vína.  Na zámecké terase u Udírenské věže si mohou návštěvníci vyzkoušet tradiční zpracování hroznů se Sedleckými víny, v pátek budeme otevírat horu a zahajovat vinobraní s Národopisným souborem Pálava,“ uvedla Irma Konešová, hlavní produkční akce. Vínu ve Vinařském městečku v Kapucínském ulici bude žehnat Bůh Bakchus a celý víkend zde bude k vidění hudební program folklorního zaměření, například Mužský a ženský sbor z Březí a Dolních Dunajovic, cimbálová muzika Kasanica, Gajdoši, Cimbaltrio nebo Píšťalenka.

Ani sobota a neděle se na náměstí v Mikulově neobejde bez místních národopisných souborů, dechové hudby a cimbálu. V sobotu od 10.00 hodin se představí Dětský národopisný soubor Palavěnka a Palavánek, na něž naváže dospělá část Národopisného souboru Pálava. Z hostujících souborů se představí slovenský folklórní soubor Rozsutec a se svými (s)prostonárodními písněmi nebudou chybět tolik oblíbené Kmotričky. Cimbálové umění pak předvedou Fagáni z Valtic, Gajdoši, Slovácko mladší a skutečným hudebním svátkem bude vystoupení populárního Hradišťanu s Jiřím Pavlicou. V nedělním programu na náměstí vystoupí Žalman & Spol., bratři Ebenovi a tradiční dechové hudby. Legrúti, Kameníkovi muzikanti a Zlaťanka.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře