Reklama
reklama

Dopravní podnik loni vydělal. Koupí deset minibusů, hlavně na linky 65 a 43

Pět z deseti nových minibusů, které dopravní podnik kupuje, budou jezdit Brnem už letos. Podnik přiznal, že je koupí z peněz, které vydělal v loňském roce. Jde o částku 188 milionů, navíc - oproti předchozímu roku - má podnik k dispozici 70 milionů. I přesto doprava v Brně letos zdražila a dopravní podnik zrušil několik spojů a prodloužil intervaly na jednotlivých linkách.

Podle mluvčí dopravního podniku Lindy Hailichové, museli dopraváci sáhnout k úsporným opatřením kvůli zdražení paliva a energií. Peníze z minulého roku firma přesune také do dalších let jako rezervu. „Kromě toho pořídíme deset minibusů. S jejich nasazením počítáme na méně vytížených linkách. Vozidla s menší kapacitou jsou rozhodně dobrým nástrojem, jak zachovat rozsah, případně i rozšířit městskou hromadnou dopravou při současném udržení efektivního hospodaření společnosti,“ vysvětlil ředitel podniku Miloš Havránek.

 

Minibusy vyjedou na linky 65 a 43, v budoucnu také na trasy linek 59, 64 a 69. "Minibusy jsou také vhodné pro obsluhu turistických nebo hůře dostupných lokalit v centru města jakými jsou vila Tugendhat, hrad Špilberk, Kounicovy koleje, Červený kopec. Výhodou autobusové dopravy je variabilita nasazování vozidel na jednotlivé linky v profilu celého dne. Ve večerní a víkendové době je tedy počet linek s možným a efektivním nasazením minibusů ještě vyšší. S plným využitím minibusů tedy počítáme v průběhu celého dne od brzkých ranních až do pozdních večerních hodin,“ vysvětlil vedoucí dopravního odboru Jan Seitl.

 

V následujících dvou letech bude v brněnských ulicích jezdit ještě zhruba třicet nových trolejbusů, osmatřicet dieselových autobusů, sto autobusů na zemní plyn a dvanáct tramvají typu Vario. V tomto případě počítá podnik s dotací z Evropské unie.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře