Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči mohou bojovat v anketě o milion a čtvrt korun

Do čtvrtého ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku se mohou jednotky a sbory hlásit už dva a půl měsíce. Poslední možnost vyplnit přihlášku a utkat se v boji o vysílačky a částku 1 250 000 korun mají do 31. července.

Do ankety jdou účastníci za své zásahy i preventivní činnost v období od 1. července loňského roku do posledního letošního června. Podmínky upřesňovali organizátoři dobrovolných hasičů během roku na roadshow. „I to je jedním z důvodů vyššího počtu nominovaných sborů a jednotek ve srovnání s předešlým obdobím,“ popsal prezident spolku Jiří Bezděk.

V rámci uskutečněných prezentačních roadshow anketa projela všech pět oblastí ve dvanácti krajích. Celkem od dubna do července navštívila na osmadvacet společenských nebo sportovních akcí. Jednalo se například o oslavy 150. Výročí založení prvního sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech nebo okresní či krajské soutěže v požárním sportu až po závěrečná mistrovství v Českých Budějovicích či Mistrovství světa ve Svitavách.

„Princip ocenění činnosti dobrovolných hasičů za pevně definované období je spravedlivý a efektivní způsob ocenění těch nejaktivnějších sborů či jednotek. Nový ročník dává šanci všem, kteří se neumístili v uplynulém ročníku, a to bez rozdílu,“ řekl člen poroty Václav Špéra.

Součástí je také doprovodná fotosoutěž Hasiči objektivem 2014, do níž uchazeči přihlašují své fotografie. Z těch nejúspěšnějších fotografií, vzešlých z veřejného hlasování, bude vytvořena výstava velkoformátových fotek, kterou bude možné shlédnout na různých akcích hasičů v průběhu příštího roku. Vítěz obdrží poukaz v hodnotě dvaceti tisíc korun na nákup fotografického vybavení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Komentáře