Reklama
reklama

Dobrovolní hasiči mohou bojovat v anketě o milion a čtvrt korun

Do čtvrtého ročníku ankety Dobrovolní hasiči roku se mohou jednotky a sbory hlásit už dva a půl měsíce. Poslední možnost vyplnit přihlášku a utkat se v boji o vysílačky a částku 1 250 000 korun mají do 31. července.

Do ankety jdou účastníci za své zásahy i preventivní činnost v období od 1. července loňského roku do posledního letošního června. Podmínky upřesňovali organizátoři dobrovolných hasičů během roku na roadshow. „I to je jedním z důvodů vyššího počtu nominovaných sborů a jednotek ve srovnání s předešlým obdobím,“ popsal prezident spolku Jiří Bezděk.

V rámci uskutečněných prezentačních roadshow anketa projela všech pět oblastí ve dvanácti krajích. Celkem od dubna do července navštívila na osmadvacet společenských nebo sportovních akcí. Jednalo se například o oslavy 150. Výročí založení prvního sboru dobrovolných hasičů ve Velvarech nebo okresní či krajské soutěže v požárním sportu až po závěrečná mistrovství v Českých Budějovicích či Mistrovství světa ve Svitavách.

„Princip ocenění činnosti dobrovolných hasičů za pevně definované období je spravedlivý a efektivní způsob ocenění těch nejaktivnějších sborů či jednotek. Nový ročník dává šanci všem, kteří se neumístili v uplynulém ročníku, a to bez rozdílu,“ řekl člen poroty Václav Špéra.

Součástí je také doprovodná fotosoutěž Hasiči objektivem 2014, do níž uchazeči přihlašují své fotografie. Z těch nejúspěšnějších fotografií, vzešlých z veřejného hlasování, bude vytvořena výstava velkoformátových fotek, kterou bude možné shlédnout na různých akcích hasičů v průběhu příštího roku. Vítěz obdrží poukaz v hodnotě dvaceti tisíc korun na nákup fotografického vybavení.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře