Reklama
reklama

Dobročinná aukce přinesla do BETLÉMA atraktivní částku

Pracovníci i klienti střediska BETLÉM mají po uplynulé sobotě důvod k radosti. Konal se již 16. společenský večer s dobročinnou aukcí, jejíž výnos za vydražené exponáty se v součtu vyšplhal na 400 100 Kč.  

Akce se po 14 letech vrátila zpět do Klobouk, kde se v roce 2001 konala poprvé. Zdejší zrekonstruovaná sokolovna se zcela zaplnila hosty místními i vzdálenějšími, kteří v první části bouřlivým potleskem odměnili hudební vystoupení Husákova Quarteta a po krátké přestávce již následovaly souboje o jednotlivé exponáty, kterých bylo do dražby zařazeno celkem 52. „Velice děkujeme za podporu všem, kteří se jakkoliv podíleli na výsledku letošního ročníku. Vždycky mě to znovu naplňuje vděčností. Bez podpory veřejnosti by většina našich projektů jen těžko spatřila světlo světa. Děkujeme.“ Konstatoval Petr Hejl, ředitel BETLÉMA.

Získané prostředky středisko BETLÉM použije k úhradě nákladů spojených s vybudováním Sociálně terapeutického centra , které bude od 1.1.2017 sloužit v Brumovicích dospělým lidem se zdravotním postižením. Centrum bude provozovat 5 pracovních dílen (keramickou, textilní, výtvarnou, dřevodílnu a dílnu na výrobu mýdel a svíček) a také aktivizačně relaxační centrum.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Masarykova univerzita Foto: Centrum news
Brněnská Masarykova univerzita dnes otevřela přijímací řízení pro uchazeče o studium bakalářských a dlouhých magisterských studijních programů. Univerzita pozměnila nabídku studia a uchazeči se...
12.11.2018 - 16:04
Komentáře