Reklama
reklama

Do Brna přijede Tour de Franz. Charitativní pouť míří za papežem

Malý cyklistický peloton Tour de Franz přijede do Brna ve středu 20. července v 19 hodin. Účastníci charitativní cyklistické pouti míří do Vatikánu, kde je 10. srpna přijme papež František. Právě jeho prostřednictvím chce organizátor Vlastimil Blaťák otevřít debatu o problémech, které tíží rodiny pečující o postižené děti.

Charitativní pouť do Říma organizuje Vlastimil Blaťák z Olomouce, jehož šestiletá dcera je velmi těžce neurologicky postižena. Dialog o problematice rodin, které se starají o postižené děti, chce rozpoutat skrze papeže Františka. Ten 10. srpna požehná všem neurologicky nemocným dětem i pečujícím rodinám.

„Napsal jsem do Vatikánu a požádal jsem papeže Františka o přijetí a požehnání. Ten letos na jaře odpověděl kladně, pozval nás do Vatikánu a uznal tento problém, který se netýká jen České republiky, za hodný svého času a zřetele,“ uvedl organizátor Tour de Franz Vlastimil Blaťák.

Cyklistickou pouť, která startuje z Olomouce, přijme primátor 20. července v Brně. Odtud budou cyklisté, mezi nimiž bude bývalý cyklistický reprezentant Lubor Tesař, Lada Kozlíková či profesor Pavel Pafko, pokračovat přes České Budějovice, Linec, Hohentauern, Klagenfurt a Villach, přes Udine, Benátky, Rimini do Říma.

Cesta potrvá jedenadvacet dní a účastníci při ní najedou více než 1500 kilometrů. Jednotlivých etap se mohou zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře