Reklama
reklama

Do Brna přijede Tour de Franz. Charitativní pouť míří za papežem

Malý cyklistický peloton Tour de Franz přijede do Brna ve středu 20. července v 19 hodin. Účastníci charitativní cyklistické pouti míří do Vatikánu, kde je 10. srpna přijme papež František. Právě jeho prostřednictvím chce organizátor Vlastimil Blaťák otevřít debatu o problémech, které tíží rodiny pečující o postižené děti.

Charitativní pouť do Říma organizuje Vlastimil Blaťák z Olomouce, jehož šestiletá dcera je velmi těžce neurologicky postižena. Dialog o problematice rodin, které se starají o postižené děti, chce rozpoutat skrze papeže Františka. Ten 10. srpna požehná všem neurologicky nemocným dětem i pečujícím rodinám.

„Napsal jsem do Vatikánu a požádal jsem papeže Františka o přijetí a požehnání. Ten letos na jaře odpověděl kladně, pozval nás do Vatikánu a uznal tento problém, který se netýká jen České republiky, za hodný svého času a zřetele,“ uvedl organizátor Tour de Franz Vlastimil Blaťák.

Cyklistickou pouť, která startuje z Olomouce, přijme primátor 20. července v Brně. Odtud budou cyklisté, mezi nimiž bude bývalý cyklistický reprezentant Lubor Tesař, Lada Kozlíková či profesor Pavel Pafko, pokračovat přes České Budějovice, Linec, Hohentauern, Klagenfurt a Villach, přes Udine, Benátky, Rimini do Říma.

Cesta potrvá jedenadvacet dní a účastníci při ní najedou více než 1500 kilometrů. Jednotlivých etap se mohou zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Komentáře