Reklama
reklama

Dny českého piva zase trochu jinak!

U příležitosti Dne českého piva v pivovaru  Starobrno naplánovali exkurze za výhodnější vstupné.

Oslava dne našeho národního moku – Den českého piva - připadá na 27. září, na den před svátkem svatého Václava. V sobotu 3.10. od 11:00 do 16:00 hod každou hodinu začíná prohlídka pivovaru,  kde se mohou návštěvníci seznámit s tradiční výrobou „piva s moravským srdcem“.

Speciální pivo z Velkého Března

U příležitosti  Dne českého piva dále sládci z Velkého Března připravili jedinečný polotmavý Märzen, který vařili už v březnu tohoto roku. Pivo kvasilo v otevřených kádích na spilkách a dlouhých 150 dnů leželo v ležáckých sklepech. Chuť tohoto speciálu jistě mile překvapí nejednoho znalce. Seznam všech hospod (tedy i brněnských), kde se bude sváteční polotmavé pivo Březňák originální Märzen čepovat, zájemci najdou na webových stránkách www.breznak.cz od druhé poloviny září.

Dnům Českého piva jsou otevřeny brány všech pivovarů skupiny Heineken. V pivovaru Velké Březno v severních Čechách se zájemci můžou těšit na víkendové speciální prohlídky a degustaci, ve  středočeském Královském pivovaru Krušovice program doplní i hudba a vepřové speciality. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře