Reklama
reklama

Dnes ráno hořel jeden z bytů v ulici Žižkova v Brně. Dům byl plný seniorů, kteří museli být evakuováni

Téměř šest hodin zasahovali hasiči u požáru v Brně na ul. Žižkova. V budově obývané množstvím seniorů hořel jeden z bytů. Jednotky zachránily 25 lidí, z toho 10 ošetřila a následně odvezla záchranná služba.  Škoda se pohybuje kolem milionu korun.

Informaci o požáru přijalo operační středisko hasičů krátce po půl páté ráno. Na místo postupně vyjelo 5 hasičských jednotek. Požár kompletně zachvátil byt ve druhém patře. Hasiči se tedy současně s hasebním zásahem věnovali záchraně obyvatel domu.

Vzhledem k horší pohyblivosti seniorů byla záchrana fyzicky i časově náročná. Hasiči ve spolupráci s policií vynášeli lidi z domu, kde se jim věnovala záchranná služba. Hasiči a policisté zachránili celkem 25 obyvatel domu. Záchranná služba odvezla 10 pacientů. Pro některé seniory bylo nutné hledat náhradní ubytování. Ne všichni se totiž mohli vrátit zpět do svých bytů.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Komentáře