Reklama
reklama

Další vybržďování. Řidič autobusu Student Agency musel reagovat rychle

Páteční odpolední spoj z Brna do Ostravy si nedaleko Prostějova vyhlédl řidič osobního auta, podle všeho Rakušan.

Cestu mezi Brnem a Olomoucí komplikují už několik měsíců rekonstrukce. Hustý páteční provoz, ke kterému přispívají i autobusy, ale neunesl řidič tmavého osobního auta, který se rozhodl pomstít žlutému autobusu společnosti Student Agency na lince do Ostravy. I z místa, kde seděl redaktor Centrum news, bylo vidět, jak se zařazuje do pravého pruhu a krátce nato prudce brzdí. V tu chvíli ale měl před sebou desítky metrů volného prostoru. Opět zrychlil a zmizel poté, co řidič autobusu reagoval troubením a prudkým brzděním. Stalo se tak v místech, kde zejména v pátečním a nedělním hustém provozu řidiči často praktikují tzv. "souběžnou jízdu" kvůli dlouhým kolonám.

Tyto praktiky přitom začaly soudy trestat odnětím svobody v případech, které končí nehodami se zraněním. Přesně před měsícem dostal u brněnského krajskéhou soudu šestiletý trest muž, který vybrzdil řidičku u Jihlavy. V mnona případech ale jde o souboj silnějšího auta vůči pomalému a menšímu. "Vybrzdit autobus, který mě může zezadu rozdrtit na kusy ne větší než kniha, může jen pomatený jedinec," kroutí hlavou profesionální řidič Jan Vašíček. Podle stewardky Student Agency, která si nepřála uvést jméno (nejedná se o stewardku z dotčeného spoje, pozn. red.) to ale řidiči osobních aut neváhají zkoušet i na velké autobusy. "Mám kolegyni, která to už zažila víckrát, a neskončilo to jen brzděním," uvedla.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře