Reklama
reklama

Dálnice D2 včera kolabovala pod náporem nehod. Prasata běhala kolem dálnice

Hasiči na Břeclavsku včera měli mnoho práce u dopravních nehod na dálnici D2. Doprava střídavě stála v obou směrech. 

K první nehodě vyjížděly jednotky krátce před 9. hodinou. Na 47,5. kilometru směrem na Bratislavu havaroval zahraniční kamion převážející 190 prasat. Několik zvířat se z převráceného kamionu rozběhlo a bylo nutné dopravu na dálnici zastavit. Hasičům se podařilo nahnat zvířata do provizorní ohrady, kam postupně vyprošťovali další zaklíněné kusy ze stísněných prostor návěsu.

Na místo přijeli veterináři a specializovaná služba na vyproštění kamionu. Většinu ze 190 zvířat se podařilo zachránit. Hasiči na místě pomáhali také s jejich nakládáním do přistaveného náhradního kamionu. Jednotky u této nehody zasahovaly do 17. hodiny.

Během tohoto zásahu se však na dálnici opět bouralo a to hned několikrát.

Po 10. hodině pomohli hasiči s označením nehody ve stejném směru jen pár kilometrů blíže k Brnu. Přibližně o hodinu později se jednotka hasičů ze stanice Hustopeče vracela po D2 zpět na základnu a přijela k dopravní nehodě kamionu a osobních vozidel u Velkých Pavlovic. Na místě již zasahovali policisté i záchranáři. Dálnice směrem k Brnu stála a provoz byl odkláněn na objízdné trasy.

K vážné nehodě na 44,5. kilometru ve směru na Brno vyjížděli hasiči před půl druhou. Tedy v době, kdy ještě nebyly zcela vyřešeny předchozí nehody. U benzínové stanice havarovala dodávka, která čelně narazila do zadní části návěsu kamionu. Zraněného řidiče hasiči asi 20 minut vyprošťovali. U nehody přistál také vrtulník lékařské záchranné služby.  

Od této nehody byli hasiči vysláni na 46. kilometr směrem na Bratislavu. Tam však jejich zásah nebyl nutný. Popojeli proto zpět na 45. kilometr, kde se mezitím srazily dva kamiony a osobní auto. I přes vážně vypadající nehodu se nikdo nezranil. Dálnice na Bratislavu však stála a hasiči na místě zasahovali ještě v 17.30 hodin.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře