Reklama
reklama

Dálnice D2 včera kolabovala pod náporem nehod. Prasata běhala kolem dálnice

Hasiči na Břeclavsku včera měli mnoho práce u dopravních nehod na dálnici D2. Doprava střídavě stála v obou směrech. 

K první nehodě vyjížděly jednotky krátce před 9. hodinou. Na 47,5. kilometru směrem na Bratislavu havaroval zahraniční kamion převážející 190 prasat. Několik zvířat se z převráceného kamionu rozběhlo a bylo nutné dopravu na dálnici zastavit. Hasičům se podařilo nahnat zvířata do provizorní ohrady, kam postupně vyprošťovali další zaklíněné kusy ze stísněných prostor návěsu.

Na místo přijeli veterináři a specializovaná služba na vyproštění kamionu. Většinu ze 190 zvířat se podařilo zachránit. Hasiči na místě pomáhali také s jejich nakládáním do přistaveného náhradního kamionu. Jednotky u této nehody zasahovaly do 17. hodiny.

Během tohoto zásahu se však na dálnici opět bouralo a to hned několikrát.

Po 10. hodině pomohli hasiči s označením nehody ve stejném směru jen pár kilometrů blíže k Brnu. Přibližně o hodinu později se jednotka hasičů ze stanice Hustopeče vracela po D2 zpět na základnu a přijela k dopravní nehodě kamionu a osobních vozidel u Velkých Pavlovic. Na místě již zasahovali policisté i záchranáři. Dálnice směrem k Brnu stála a provoz byl odkláněn na objízdné trasy.

K vážné nehodě na 44,5. kilometru ve směru na Brno vyjížděli hasiči před půl druhou. Tedy v době, kdy ještě nebyly zcela vyřešeny předchozí nehody. U benzínové stanice havarovala dodávka, která čelně narazila do zadní části návěsu kamionu. Zraněného řidiče hasiči asi 20 minut vyprošťovali. U nehody přistál také vrtulník lékařské záchranné služby.  

Od této nehody byli hasiči vysláni na 46. kilometr směrem na Bratislavu. Tam však jejich zásah nebyl nutný. Popojeli proto zpět na 45. kilometr, kde se mezitím srazily dva kamiony a osobní auto. I přes vážně vypadající nehodu se nikdo nezranil. Dálnice na Bratislavu však stála a hasiči na místě zasahovali ještě v 17.30 hodin.  

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře