Reklama
reklama

Čtyři mladé životy vyhasly v hořícím autě

Na silnici I/53, poblíž obce Suchohrdly u Miroslavi, zemřeli po dopravní nehodě 4 lidé. Tři lidé zůstali uvězněni v hořícím autě. Hlavní tah z Pohořelic na Znojmo byl více jak 4 hodiny neprůjezdný. 

Krátce po šesté hodině ranní přijali hasiči na tísňové lince oznámení o dopravní nehodě Felicie s následným požárem poblíž obce Suchohrdly u Miroslavi. Před příjezdem hasičů se podařilo svědkům vyprostit zraněného řidiče. Další tři lidé zůstali uvězněni v hořícím vozidle. Škoda Felicie byla upravena na LPG.

Hasiči po příjezdu na místo do pěti minut požár lokalizovali a za dalších dvacet minut jej zcela uhasili. K uhašení vozu použili dva vodní proudy. Po zadokumentování nehody Policií ČR, vyprostili mrtvé z vozu. Pomohli s naložením vraku na odtahovou službu a očistili vozovku.

K tragické události přijeli i tři vyškolení hasiči, aby poskytli první psychickou pomoc rodinám zemřelých.

Silnice I/53 byla neprůjezdná téměř do půl jedenácté. Hasiči společně s policií usměrňovali provoz.

Za posledních deset let evidujeme celkem 26 požárů vozidel na LPG, které začaly hořet u dopravních nehod. Nejvyšší škodu stanovil vyšetřovatel požáru na 400 tisíc korun u nehody 18. října 2014 poblíž Dolních Kounic. Předchozí nejvážnější nehodu s požárem vozidla na LPG, u které se zranil jeden člověk, řešili hasiči 20. července 2013 u Vyškova. Poslední vážná událost, kdy po dopravní nehodě začaly hořet osobní auta a zároveň zemřeli čtyři lidé, byla 10. ledna 2009 u Krhova na Blanensku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Komentáře