Reklama
reklama

Cizinečtí policisté odhalili čtyři převaděče

Cizinečtí policisté se v průběhu minulého týdne zaměřili na odhalování nelegální migrace a trestné činnosti spojené s nedovoleným překračováním státní hranice. Ve zvýšené míře kontrolovali mezinárodní vlakové a autobusové spoje, osobní i nákladní auta.
Jihomoravský kraj - Jen v prostředích hromadné dopravy odhalili 29 cizinců, kteří pro pobyt na území České republiky neměli žádné povolení či vízum. Jednalo se hlavně o občany Kosova a Sýrie.
 
Od začátku února už cizinečtí policisté na jižní Moravě zajistili celkem 86 běženců, kteří se přes území ČR snažili dostat do dalších evropských zemí. Za měsíc leden odhalili 87 nelegálních migrantů. Pro srovnání – za celý loňský rok to bylo 224 cizích státních příslušníků bez povolení k pobytu.
 
V rámci bezpečnostní akce zadrželi cizinečtí policisté v minulých dnech také hned čtyři osoby, které čeká trestní stíhání pro podezření z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.
 
Jednalo se ve všech případech o cizince, kteří se snažili v osobních autech převézt občany Sýrie a Kosova do Německa, a to přestože věděli, že převážení lidé nemají žádná víza ani povolení k pobytu.
 
V jednom případě dokonce převaděčka z Německa, která kosovské státní příslušníky do svého vozu naložila v Maďarsku, předala řízení jednomu z převážených běženců, aby si odpočinula.
 
Kontrola policistů v prostorách bývalého hraničního přechodu Lanžhot pak pro ni byla nemilým překvapením.
 
Vzhledem k narůstajícímu počtu nelegálních migrantů zejména z Republiky Kosovo a ze Sýrie budou policisté i nadále v kontrolách pokračovat.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Hnutí Žít Brno se rozhodlo napsat italskému premiérovi dopis, ve kterém uvádí, že pokud domluva s jeho českým protějškem Andrejem Babišem dopadne úspěšně, "klidně si těch pár lidí vezmeme do...
20.07.2018 - 06:30
Hledaný pachatel Foto: PČR
Kriminalisté od nedělního rána pátrají po muži, který se pokusil znásilnit mladou ženu v brněnské Líšni. Naštěstí jej vyrušil svědek, který slyšel křik a volání o pomoc. Poznáváte muže na fotografii...
19.07.2018 - 19:40
Téměř šest hodin trvala operace, při níž ortopedové z Fakultní nemocnice u sv. Anny pacientovi odstranili velkou část stehenní kosti s nádorem včetně některých měkkých tkání a svalů. Doktorům se...
19.07.2018 - 11:50
Hlasování pokračuje. Od včerejšího dne i osobně. Foto: MMB
Brněnští obyvatelé rozhodnou, zda nově opravené Dominikánské náměstí doplní socha Josefa II. Během prázdnin o tom mohou hlasovat přes BrnoID a od včerejška i vyplněním hlasovacího lístku v...
19.07.2018 - 06:30
Čtvrtý ročník festivalu věnovanému jedné z výrazných brněnských osobností – Johannu Gregoru Mendelovi – se letos uskuteční v jihomoravské metropoli. Festival započne 20. července a skončí 22....
18.07.2018 - 14:50
Pohřešovaná Foto: Policie
Rodina a policisté pátrají po ženě z Kyjovska, která v sobotu odešla z místa bydliště a od té doby o sobě nepodává žádnou zprávu.
18.07.2018 - 11:54
Komentáře