Reklama
reklama

Cizinečtí policisté odhalili čtyři převaděče

Cizinečtí policisté se v průběhu minulého týdne zaměřili na odhalování nelegální migrace a trestné činnosti spojené s nedovoleným překračováním státní hranice. Ve zvýšené míře kontrolovali mezinárodní vlakové a autobusové spoje, osobní i nákladní auta.
Jihomoravský kraj - Jen v prostředích hromadné dopravy odhalili 29 cizinců, kteří pro pobyt na území České republiky neměli žádné povolení či vízum. Jednalo se hlavně o občany Kosova a Sýrie.
 
Od začátku února už cizinečtí policisté na jižní Moravě zajistili celkem 86 běženců, kteří se přes území ČR snažili dostat do dalších evropských zemí. Za měsíc leden odhalili 87 nelegálních migrantů. Pro srovnání – za celý loňský rok to bylo 224 cizích státních příslušníků bez povolení k pobytu.
 
V rámci bezpečnostní akce zadrželi cizinečtí policisté v minulých dnech také hned čtyři osoby, které čeká trestní stíhání pro podezření z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.
 
Jednalo se ve všech případech o cizince, kteří se snažili v osobních autech převézt občany Sýrie a Kosova do Německa, a to přestože věděli, že převážení lidé nemají žádná víza ani povolení k pobytu.
 
V jednom případě dokonce převaděčka z Německa, která kosovské státní příslušníky do svého vozu naložila v Maďarsku, předala řízení jednomu z převážených běženců, aby si odpočinula.
 
Kontrola policistů v prostorách bývalého hraničního přechodu Lanžhot pak pro ni byla nemilým překvapením.
 
Vzhledem k narůstajícímu počtu nelegálních migrantů zejména z Republiky Kosovo a ze Sýrie budou policisté i nadále v kontrolách pokračovat.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
V průběhu podzimu se léčil ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně olympionik a komeťácká legenda Vladimír Nadrchal. Vzhledem k tomu, že jeho operace zad proběhla dle plánu a pan Nadrchal procházel...
17.01.2018 - 14:13
Nová část hřbitova ve Slatině Foto: Magistrát města Brna, Z. Kolařík
Slatinský hřbitov město rozšířilo o 1600 metrů čtverečních s kapacitou 56 klasických kopaných hrobů a 318 urnových. Náklady na úpravy se vyšplhaly na 3,1 milion korun. Částku financovalo město Brno.
17.01.2018 - 07:34
Vizualizace rozhledny Holedná Foto: Projekt Dáme na vás
Výzvu k podávání návrhů do druhého ročníku participativního rozpočtu statutárního města Brna schválili dnes radní. Podávat návrhy bude možné od 15. února do konce května 2018. Celková vyčleněná...
16.01.2018 - 16:50
Hudební klub Fléda navazuje na program minulých sezón ve všech dramaturgických liniích. V jarní sezoně 2018 opět uvádí řadu velkých jmen nejen elektronické hudby. V českém klubovém prostředí se tak...
16.01.2018 - 13:51
Moravské náměstí Foto: Centrumnews/Daniel Kempský
Rozpočet městské části Brno-střed na rok 2018 počítá s výdaji ve výši 621 milionů korun. Bude se třeba opravovat Moravské námětí nebo školky.
16.01.2018 - 07:11
Komentáře