Reklama
reklama

Cizinečtí policisté odhalili čtyři převaděče

Cizinečtí policisté se v průběhu minulého týdne zaměřili na odhalování nelegální migrace a trestné činnosti spojené s nedovoleným překračováním státní hranice. Ve zvýšené míře kontrolovali mezinárodní vlakové a autobusové spoje, osobní i nákladní auta.
Jihomoravský kraj - Jen v prostředích hromadné dopravy odhalili 29 cizinců, kteří pro pobyt na území České republiky neměli žádné povolení či vízum. Jednalo se hlavně o občany Kosova a Sýrie.
 
Od začátku února už cizinečtí policisté na jižní Moravě zajistili celkem 86 běženců, kteří se přes území ČR snažili dostat do dalších evropských zemí. Za měsíc leden odhalili 87 nelegálních migrantů. Pro srovnání – za celý loňský rok to bylo 224 cizích státních příslušníků bez povolení k pobytu.
 
V rámci bezpečnostní akce zadrželi cizinečtí policisté v minulých dnech také hned čtyři osoby, které čeká trestní stíhání pro podezření z přečinu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice.
 
Jednalo se ve všech případech o cizince, kteří se snažili v osobních autech převézt občany Sýrie a Kosova do Německa, a to přestože věděli, že převážení lidé nemají žádná víza ani povolení k pobytu.
 
V jednom případě dokonce převaděčka z Německa, která kosovské státní příslušníky do svého vozu naložila v Maďarsku, předala řízení jednomu z převážených běženců, aby si odpočinula.
 
Kontrola policistů v prostorách bývalého hraničního přechodu Lanžhot pak pro ni byla nemilým překvapením.
 
Vzhledem k narůstajícímu počtu nelegálních migrantů zejména z Republiky Kosovo a ze Sýrie budou policisté i nadále v kontrolách pokračovat.
Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře