Reklama
reklama

Cizinec přijel na Velkou cenu ČR na motorce, ale bez řidičského oprávnění

Na jubilejní 50. ročník "velké ceny" nebude asi vzpomínat v dobrém dvaatřicetiletý cizinec. Ten se vydal na závody na motorce, aniž by vlastnil potřebné řidičské oprávnění.

Policistům při kontrole sdělil, že už si doma dělá autoškolu. Vzhledem k tomu, že za přestupek lze ve správním řízení uložit až padesátitisícovou sankci a z přístupu řidiče bylo zřejmé, že z policisty příliš spolupracovat nehodlá, udělili mu kauci ve výši 25 000 Kč. Ta slouží jako záruka k tomu, aby se dotyčný dostavil k projednání přestupku. K zaplacení muže přiměla až situace, kdy policisté přivolali odtahovou službu pro jeho stroj. S motorkou nakonec odjel známý přestupce s patřičným oprávněním a na kauci se složila celá skupina. Celkem policisté jen v samotném Brně za víkend uložili 8 kaucí, přistihli 21 řidičů pod vlivem alkoholu a 6 pod vlivem drog. 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře