Reklama
reklama

Čistky v městských společnostech odstartovaly

Nová brněnská koalice tvořená stranami ANO, KDU-ČSL, Žít Brno a Stranou zelených zahájila výměnu členů v představenstev a dozorčích radách obchodních společností, kde má město Brno stoprocentní majetkovou účast. Politici z ČSSD a ODS tak ze dne na den opustili mnohdy lukrativní posty, které jim zabezpečovali slušné vedlejší příjmy. 

Na jejich místa přišli zástupci nové brněnské koalice, kteří budou minimálně v nejbližších měsících pobírat opět nemalé finanční prostředky. A pokud sedí na několika židlích, je to o to více.

Nový brněnský primátor z hnutí ANO Petr Vokřál však už před volbami jasně naznačil, že bude preferovat, aby městské společnosti nebyly řízeny politiky, ale odborníky. Prostě a jednoduše řečeno, aby politici již nerozhodovali o mnohdy složitých ekonomicko právních záležitostech pouze na základě politické knížky. Aby se do popředí dostali opravdoví odborníci a experti.

Celou novou strukturu městských společností bude mít nově na starosti uvolněný radní města  Tomáš Kratochvíl (ANO). 

Městské společnosti se 100% účastí města Brna

-Brněnské komunikace

-Dopravní podnik města Brna

-Lesy města Brna

-Pohřební a hřbitovní služby města

-SAKO Brno, a.s.

-Starez-Sport

-Technické sítě Brno

-Teplárny Brno

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře