Reklama
reklama

Císařovna Josefína dorazila na ples, 230 vojáků se utkalo u Slavkova jako u La Suffel

V sobotu se do Slavkova u Brna sjelo přes deset tisíc návštěvníků, kteří se přijeli na zámek podívat na program Napoleonských her. Vzpomínkové akce při příležitosti Napoleonových narozenin se nesly v duchu jeho manželky Josefíny, která zemřela před 200 lety.

Menší rekonstrukce bitvy u La Suffel, která se odehrála v zámeckém parku byla pozvánkou na největší rekonstrukci bitvy u Waterloo, která se odehraje příští rok. To si totiž připomeneme 200leté výročí Napoleonovy porážky. Na Moravu přijel i hlavní představitel generála Rappa – Franky Simon. Ten je zároveň hlavním organizátorem bitvy u Waterloo.

Bitva u La Suffel (nedaleko Štrasburku) je zajímavá tím, že se odehrála až po Waterloo a Napoleonova vojska ji vyhrála.  

V zámeckém parku se utkalo téměř 230 vojáků ze šesti zemí – Česka, Slovenska, Maďarska, Ruska, Rakouska a Belgie.

Na zámku se v noci také odehrál bál za účasti manželky Napoleona Josefíny. Jedna z největších barokních památek se zahalila do světla svíček a na závěr ji ozářil ohňostroj.

Součástí programu byla také mezinárodní výstava vín Grand prix Austerlitz, kde se ochutnávala vína ze všech oblastí odkud pocházeli vojáci bojující u Slavkova. Efektivní podívanou byla hromadná stráž z 19 koní.

Tradicí byl už řemeslný jarmark nebo módní přehlídka šatů Napoleonské doby.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře