Reklama
reklama

Chyboval výpravčí! V únoru se mu v Adamově málem srazily vlaky

Za hrozící srážku dvou vlaků v únoru na nádraží v Adamově na Blanensku můžu podle Drážní inspekce  výpravčí. Na návěstidle totiž nechal zapnuté zelené světlo a nechal vjet vlak EuroCity Gustav Klimt na kolej, na níž už stál osobní vlak. Soupravy tenkrát zastavily jen 50 metrů od sebe. Případ vyšetřuje policie. Výpravčímu hrozí stíhání za obecné ohrožení.

Policie čekala na závěry inspekce. „Od nich se bude odvíjet další postup,“ řekla policejní mluvčí Iva Šebková.

Do adamovské stanice vjel nejprve osobní vlak. Bezprostředně poté přijel ve stejném směru na stejnou kolej vlak EuroCity Gustav Klimt jedoucí ze rakouského Grazu do Prahy. Jeho strojvedoucímu umožňovalo vjezd zelené světlo na signalizaci. Jel ale pomalu a stihl soupravu zastavit. Nikdo nebyl zraněn, škody nevznikly. „Výpravčí na nádraží měl mít situaci pod kontrolou a signalizaci před příjezdem druhého vlaku vypnout tak, aby vlak zastavil před nádražím. Kvůli události bude nutné udělat technické změny. Buď bude třeba signalizaci nově nastavit tak, aby se po projetí vlaku sama vypnula, nebo ji bude muset vypínat výpravčí,“ uvedl Martin Drápal z Drážní inspekce.

Nebezpečná situace vznikla kvůli tomu, že vlaky jely těsně za sebou a druhý z nich vjel na nádraží ještě před automatickým vypnutím signalizace za 180 vteřin.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře