Reklama
reklama

Cestující čekají výluky vlaků v Brně a okolí, bude se opravovat hlavní nádraží

Zatěžkávací zkouška čeká vlakovou dopravu v jihomoravské metropoli. Od 11. června se totiž bude opravovat druhé a třetí nástupiště brněnského hlavního nádraží. Od konce června budou navíc kvůli rekonstrukci mostu vlaky jezdit jen po jedné koleji mezi hlavním nádražím a Židenicemi. Na některých linkách budou platit výlukové jízdní řády s posunutými časy příjezdů a odjezdů. Do původních jízdních řádů se vrátí vlaky 12. září.

Nástupiště dostanou nové přístřešky, nástupní hranu a místo asfaltu budou cestující chodit po dlažbě a pásy pro nevidomé. Revitalizace se dotkne také podchodu, který by měl být opraven a vyčištěn.

Od 27. června bude také průjezdná pouze jedna kolej ve směru na Židenice, bude se zde opravovat most přes ulici Špitálka. Vybrané linky vlaků S2 směr Blansko budou v důsledku této rekonstrukce vyjíždět z Brna dříve a v opačném směru přijíždět později. Rychlíky linky R2 pojedou podle platných jízdních řádů, pouze některé budou vyjíždět dříve z Brna či přijedou později na hlavní nádraží v Brně. Spěšné vlaky linky R2 pojedou do 26. 6. a od 28. 8. podle platných jízdních řádů, v období od 27. 6. do 27. 8. bude jejich jízdní řád upraven dřívějšími odjezdy z Brna.

Výluky se dotknou rovněž spojů mezi Brnem a Tišnovem a Brnem a Sokolnicemi. Mezi brněnským hlavním nádražím a Chrlicemi pojedou náhradní autobusy ČD jako linka xS2, dále směr Sokolnice-Telnice a Křenovice horní nádraží pojedou cestující vlakovou soupravou.  „Pro cestující, kteří běžně přestupují v Brně-Chrlicích nebo v Sokolnicích-Telnicích z regionálních autobusových linek IDS JMK na vlak se podařilo na základě dohody mezi Jihomoravským krajem a Českými drahami situaci zjednodušit. Po dobu výluky budou regionální linky 610, 611, 612 ze Sokolnic-Telnic a linka 509 z Chrlic vedeny až do centra Brna na ulici Uhelná jako náhradní doprava za vlak. Cestujícím tak po dobu výluky nebudou muset přestupovat z jednoho autobusu na druhý a autobus regionální autobusové linky IDS JMK je doveze až na ulici Uhelnou,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře