Reklama
reklama

Cestující čekají výluky vlaků v Brně a okolí, bude se opravovat hlavní nádraží

Zatěžkávací zkouška čeká vlakovou dopravu v jihomoravské metropoli. Od 11. června se totiž bude opravovat druhé a třetí nástupiště brněnského hlavního nádraží. Od konce června budou navíc kvůli rekonstrukci mostu vlaky jezdit jen po jedné koleji mezi hlavním nádražím a Židenicemi. Na některých linkách budou platit výlukové jízdní řády s posunutými časy příjezdů a odjezdů. Do původních jízdních řádů se vrátí vlaky 12. září.

Nástupiště dostanou nové přístřešky, nástupní hranu a místo asfaltu budou cestující chodit po dlažbě a pásy pro nevidomé. Revitalizace se dotkne také podchodu, který by měl být opraven a vyčištěn.

Od 27. června bude také průjezdná pouze jedna kolej ve směru na Židenice, bude se zde opravovat most přes ulici Špitálka. Vybrané linky vlaků S2 směr Blansko budou v důsledku této rekonstrukce vyjíždět z Brna dříve a v opačném směru přijíždět později. Rychlíky linky R2 pojedou podle platných jízdních řádů, pouze některé budou vyjíždět dříve z Brna či přijedou později na hlavní nádraží v Brně. Spěšné vlaky linky R2 pojedou do 26. 6. a od 28. 8. podle platných jízdních řádů, v období od 27. 6. do 27. 8. bude jejich jízdní řád upraven dřívějšími odjezdy z Brna.

Výluky se dotknou rovněž spojů mezi Brnem a Tišnovem a Brnem a Sokolnicemi. Mezi brněnským hlavním nádražím a Chrlicemi pojedou náhradní autobusy ČD jako linka xS2, dále směr Sokolnice-Telnice a Křenovice horní nádraží pojedou cestující vlakovou soupravou.  „Pro cestující, kteří běžně přestupují v Brně-Chrlicích nebo v Sokolnicích-Telnicích z regionálních autobusových linek IDS JMK na vlak se podařilo na základě dohody mezi Jihomoravským krajem a Českými drahami situaci zjednodušit. Po dobu výluky budou regionální linky 610, 611, 612 ze Sokolnic-Telnic a linka 509 z Chrlic vedeny až do centra Brna na ulici Uhelná jako náhradní doprava za vlak. Cestujícím tak po dobu výluky nebudou muset přestupovat z jednoho autobusu na druhý a autobus regionální autobusové linky IDS JMK je doveze až na ulici Uhelnou,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře