Reklama
reklama

Cestující čekají výluky vlaků v Brně a okolí, bude se opravovat hlavní nádraží

Zatěžkávací zkouška čeká vlakovou dopravu v jihomoravské metropoli. Od 11. června se totiž bude opravovat druhé a třetí nástupiště brněnského hlavního nádraží. Od konce června budou navíc kvůli rekonstrukci mostu vlaky jezdit jen po jedné koleji mezi hlavním nádražím a Židenicemi. Na některých linkách budou platit výlukové jízdní řády s posunutými časy příjezdů a odjezdů. Do původních jízdních řádů se vrátí vlaky 12. září.

Nástupiště dostanou nové přístřešky, nástupní hranu a místo asfaltu budou cestující chodit po dlažbě a pásy pro nevidomé. Revitalizace se dotkne také podchodu, který by měl být opraven a vyčištěn.

Od 27. června bude také průjezdná pouze jedna kolej ve směru na Židenice, bude se zde opravovat most přes ulici Špitálka. Vybrané linky vlaků S2 směr Blansko budou v důsledku této rekonstrukce vyjíždět z Brna dříve a v opačném směru přijíždět později. Rychlíky linky R2 pojedou podle platných jízdních řádů, pouze některé budou vyjíždět dříve z Brna či přijedou později na hlavní nádraží v Brně. Spěšné vlaky linky R2 pojedou do 26. 6. a od 28. 8. podle platných jízdních řádů, v období od 27. 6. do 27. 8. bude jejich jízdní řád upraven dřívějšími odjezdy z Brna.

Výluky se dotknou rovněž spojů mezi Brnem a Tišnovem a Brnem a Sokolnicemi. Mezi brněnským hlavním nádražím a Chrlicemi pojedou náhradní autobusy ČD jako linka xS2, dále směr Sokolnice-Telnice a Křenovice horní nádraží pojedou cestující vlakovou soupravou.  „Pro cestující, kteří běžně přestupují v Brně-Chrlicích nebo v Sokolnicích-Telnicích z regionálních autobusových linek IDS JMK na vlak se podařilo na základě dohody mezi Jihomoravským krajem a Českými drahami situaci zjednodušit. Po dobu výluky budou regionální linky 610, 611, 612 ze Sokolnic-Telnic a linka 509 z Chrlic vedeny až do centra Brna na ulici Uhelná jako náhradní doprava za vlak. Cestujícím tak po dobu výluky nebudou muset přestupovat z jednoho autobusu na druhý a autobus regionální autobusové linky IDS JMK je doveze až na ulici Uhelnou,“ uvedl náměstek hejtmana Jihomoravského kraje pro dopravu a majetek Roman Hanák.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře