Reklama
reklama

Češi se po útocích teroristů přestali bát cestování. Trh s letenkami na podzim ožívá, kraluje dovolená mimo Evropu

Brno, Praha -  Portál Letuška.cz hlásí na podzim zajímavé oživení trhu s letenkami. „Už v září a říjnu prodeje rostly o 15%, což přičítáme určitému zklidnění po červencových atentátech ve Francii a zlepšující se finanční situaci Čechů. 

Tento trend se projevuje také zvýšeným zájem o letenky na zimní a jarní sezonu 2017, některé termíny jsou už téměř vyprodané. Největší nárůst poptávky je o Thajsko, Vietnam, Maledivy, Srí Lanku a  Spojené Arabské Emiráty, pokud jde o odlety z Prahy. Z brněnského letiště se dá pohodlně vyrazit třeba do Egypta,“ shrnuje ředitel portálu Josef Trejbal.

Lidé se podle jeho slov naučili trávit zimní a jarní dovolenou v mimoevropských destinacích. Lépe plánují volný čas a dovedně využívají státních svátků k prodlouženým cestovatelským víkendům. „V těchto termínech pravidelně vyskakují prodeje letenek až o 150 procent. Pro odlety z brněnského letiště kupují letenky například na egyptskou Hurghadu, kde mohou strávit Velikonoce. K prodlouženým víkendům však lákají také kontinentální metropole, jako jsou například Londýn nebo Mnichov,“ uzavírá ředitel portálu Letuška.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ministr vnitra Jan Hamáček navštívil brněnské hasiče. Cestu si udělal na dvě stanice Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje.
19.01.2020 - 16:00
V dalším týdnu čeká brňáky opravdu nabitý program. Spousta věcí se odehraje hlavně na krajském úřadě – například přijetí indonéské velvyslankyně v České republice.
19.01.2020 - 07:30
Zaplavat si se žraloky, potopit se ke korálovým útesům, proletět se v hejnu plameňáků, prohlédnout si pandu nebo se dívat lvům přímo do očí. To vše se dá zažít v centru Brna na Radnické 6. ZOO Brno...
18.01.2020 - 16:40
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Komentáře