Reklama
reklama

Češi se po útocích teroristů přestali bát cestování. Trh s letenkami na podzim ožívá, kraluje dovolená mimo Evropu

Brno, Praha -  Portál Letuška.cz hlásí na podzim zajímavé oživení trhu s letenkami. „Už v září a říjnu prodeje rostly o 15%, což přičítáme určitému zklidnění po červencových atentátech ve Francii a zlepšující se finanční situaci Čechů. 

Tento trend se projevuje také zvýšeným zájem o letenky na zimní a jarní sezonu 2017, některé termíny jsou už téměř vyprodané. Největší nárůst poptávky je o Thajsko, Vietnam, Maledivy, Srí Lanku a  Spojené Arabské Emiráty, pokud jde o odlety z Prahy. Z brněnského letiště se dá pohodlně vyrazit třeba do Egypta,“ shrnuje ředitel portálu Josef Trejbal.

Lidé se podle jeho slov naučili trávit zimní a jarní dovolenou v mimoevropských destinacích. Lépe plánují volný čas a dovedně využívají státních svátků k prodlouženým cestovatelským víkendům. „V těchto termínech pravidelně vyskakují prodeje letenek až o 150 procent. Pro odlety z brněnského letiště kupují letenky například na egyptskou Hurghadu, kde mohou strávit Velikonoce. K prodlouženým víkendům však lákají také kontinentální metropole, jako jsou například Londýn nebo Mnichov,“ uzavírá ředitel portálu Letuška.cz.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Na pobyt na jižní Moravě mohla kvůli vlastní roztržitosti nemile vzpomínat mladá žena z Prahy. Dovolenou jí zachránil sedmatřicetiletý poctivec.
10.08.2020 - 08:12
Společnost Uber představila ve své aplikaci novou bezpečnostní funkci, která zajistí, že pasažér vždy nastoupí do toho správného vozu a k tomu správnému řidiči. Uživatelé si nyní mohou zapnout funkci...
09.08.2020 - 09:23
Komentáře