Reklama
reklama

Černá a bílá bude sportovní hala. Až třista diváků uvidí zápasy

Již prakticky od padesátých let existuje v Kuřimi poptávka po sportovní hale. Její absence je dnes reálně jedním z nejviditelnějších problémů města. To se má však změnit. Za dva až tři roky by chtěli mít v Kuřimi novou sportovní halu, která pojme až 300 diváků. Stát by měla 60 až 70 milionů korun, letos chce radnice dokončit územní řízení. Sportu ve městě zatím slouží pouze dosluhující nafukovací hala.

Projekt na halu začali v Kuřimi chystat už v minulém volebním období, vybrali vítěze architektonické soutěže a radnice nyní rozběhla přípravu projektové dokumentace pro územní rozhodnutí. „V současnosti se připravuje změna územního plánu tak, aby hala i územní plán byly v souladu. Hala bude stát v prostoru mezi stadionem a areálem bývalé továrny TOS. V těchto místech je největší koncentrace sportovišť v Kuřimi a v budoucnosti zde snad vznikne i hotel,“ vytyčil místo pro halu místostarosta Kuřimi Oldřich Štarha.

Hřiště v hale bude mít rozměry 40 krát 20 metrů, může tedy plně sloužit nejen házené, ale také například futsalu, florbalu a dalším halovým sportům. „Velikost haly je odvislá od požadavku na největší hřiště pro sport, který by se v hale měl hrát, a tím je házená. V hale bude řešena i možnost fyzického rozdělení prostoru na tři menší hřiště. Samozřejmě hala bude obsahovat i nezbytně nutné zázemí. Tím je míněno šatny, sociální zařízení, technické prostory,“ upozorňuje místostarosta.

Původní projekt s 800 místy k sezení bylo potřeba upravit právě s ohledem na financování v možnostech města. Sportovní hala bude mít zajímavou podobu. V architektonické soutěži se utkalo sedmdesát návrhů. Vítězný návrh sportovní haly je šitý Kuřimi na míru. "Lomy fasád jsou i předěly bílých a černých ploch. Bílá a černá - barvy Kuřimi, jako protiklady, které se doplňují  míč a hra. Hala je navržena jako kompaktní prolamovaná kra, která svou vnější formou reflektuje vnitřní provoz. Tvar a barevnost vyčleňují stavbu ze svého okolí," říkají o svém návrhu architekti z týmu Aleše Pappa z pražského ateliéru Cuboid.

Přestože náhradní nafukovací hale v Kuřimi končí letos životnost letos, novou halu tak rychle nepostaví.  „Letos se sportovní hala rozhodně postavit nedá. Dle mého názoru je to stěžejní investice následujícího volebního období,“ dodává místostarosta Štarha k hale, kterou místní nadšenci podporují i založením facebookové stránky

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře