Reklama
reklama

Buďte obezřetní při pohybu na Brněnské přehradě. Tvoří se vzduchové kapsy

Strážníci Městské policie Brno v sobotu v odpoledních hodinách znovu intenzivně kontrolovali stav ledu na Brněnské přehradě a zjistili, že na několika místech vodní plochy hrozí návštěvníkům vážné nebezpečí.

V oblasti mezi Sokolským koupalištěm a Roklí objevily hlídky poříční jednotky čtyři velké vzduchové kapsy, pod kterými je tloušťka ledu pouze pět centimetrů. Pro člověka, který by na takovou plochu šlápl nebo vjel na bruslích, to představuje extrémní riziko.

Prostor vzduchových kapes  je nyní označen bezpečnostními páskami městské policie, není však možné vyloučit, že vzduch tímto způsobem naruší led i v dalších lokalitách. Problematická oblast se rozkládá mezi Sokolským koupalištěm a Roklí, a to blíže k levému břehu přehrady, bráno podle toku řeky. Při pohledu od přístaviště se tedy jedná o břeh pravý.

Vzduchové kapsy vznikají zatím spíše na místech vzdálenějších od břehu. Městská policie proto znovu důrazně varuje před přílišným vzdalováním se od břehu a vstupováním na zapáskovaná místa.

V sobotu v odpoledních hodinách kontaktoval městskou policii i první člověk, pod kterým se uprostřed nádrže led propadl. Z ledové vody naštěstí dokázali muži pomoci ven jeho přátelé. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře