Reklama
reklama

Buďte obezřetní při pohybu na Brněnské přehradě. Tvoří se vzduchové kapsy

Strážníci Městské policie Brno v sobotu v odpoledních hodinách znovu intenzivně kontrolovali stav ledu na Brněnské přehradě a zjistili, že na několika místech vodní plochy hrozí návštěvníkům vážné nebezpečí.

V oblasti mezi Sokolským koupalištěm a Roklí objevily hlídky poříční jednotky čtyři velké vzduchové kapsy, pod kterými je tloušťka ledu pouze pět centimetrů. Pro člověka, který by na takovou plochu šlápl nebo vjel na bruslích, to představuje extrémní riziko.

Prostor vzduchových kapes  je nyní označen bezpečnostními páskami městské policie, není však možné vyloučit, že vzduch tímto způsobem naruší led i v dalších lokalitách. Problematická oblast se rozkládá mezi Sokolským koupalištěm a Roklí, a to blíže k levému břehu přehrady, bráno podle toku řeky. Při pohledu od přístaviště se tedy jedná o břeh pravý.

Vzduchové kapsy vznikají zatím spíše na místech vzdálenějších od břehu. Městská policie proto znovu důrazně varuje před přílišným vzdalováním se od břehu a vstupováním na zapáskovaná místa.

V sobotu v odpoledních hodinách kontaktoval městskou policii i první člověk, pod kterým se uprostřed nádrže led propadl. Z ledové vody naštěstí dokázali muži pomoci ven jeho přátelé. 

Autor: 
admin
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře