Reklama
reklama

Buďte obezřetní při pohybu na Brněnské přehradě. Tvoří se vzduchové kapsy

Strážníci Městské policie Brno v sobotu v odpoledních hodinách znovu intenzivně kontrolovali stav ledu na Brněnské přehradě a zjistili, že na několika místech vodní plochy hrozí návštěvníkům vážné nebezpečí.

V oblasti mezi Sokolským koupalištěm a Roklí objevily hlídky poříční jednotky čtyři velké vzduchové kapsy, pod kterými je tloušťka ledu pouze pět centimetrů. Pro člověka, který by na takovou plochu šlápl nebo vjel na bruslích, to představuje extrémní riziko.

Prostor vzduchových kapes  je nyní označen bezpečnostními páskami městské policie, není však možné vyloučit, že vzduch tímto způsobem naruší led i v dalších lokalitách. Problematická oblast se rozkládá mezi Sokolským koupalištěm a Roklí, a to blíže k levému břehu přehrady, bráno podle toku řeky. Při pohledu od přístaviště se tedy jedná o břeh pravý.

Vzduchové kapsy vznikají zatím spíše na místech vzdálenějších od břehu. Městská policie proto znovu důrazně varuje před přílišným vzdalováním se od břehu a vstupováním na zapáskovaná místa.

V sobotu v odpoledních hodinách kontaktoval městskou policii i první člověk, pod kterým se uprostřed nádrže led propadl. Z ledové vody naštěstí dokázali muži pomoci ven jeho přátelé. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře