Reklama
reklama

Zoo Brno a stanice zájmových činností pořádá přednášku v rámci akce „Pod krunýřem. Říjen - měsíc želv“

Chcte se dozvědět něco zajímavého o exotické medicíně a o tom, jak se dá želvě spravit prolomený krunýř?

Ve čtvrtek 20. října v 17:00 ve Středisku ekologické výchovy Hlídka, Hlídka 209/4/pod Špilberkem se bude konat přednáška prof. MVDr. Zdeňka Knotka, CSc. na téma "Nemoci želv" a řeč bude také o propojení VFU Brno s projektem Zoo Brno - Kura Kura - Zachraň želvu. Profesor Zdeněk Knotek je evropsky uznávaným veterinářem, který se specializuje zejména na herpetologii. V současné době působí jako přednosta Kliniky chorob, ptáků, plazů a drobných savců při Veterinární a farmaceutické univerzitě Brno a také jako Vedoucí klinického oddělení pro ptáky a plazy na Veterinární univerzitě ve Vídni.

Zároveň je možné si prohlédnout na Hlídce zajímavou výstavu fotografa a cestovatele Tomáše Melichárka s názvem „Hlubiny“.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře