Reklama
reklama

Změna v cestování je tady. Uber vstupuje do Brna

Po měsících spekulací Uber přichází do Brna. Společnost zde od 1. února 2017 začíná nabízet službu uberPOP. Technologická firma, která pomocí aplikace pro chytré telefony propojuje řidiče se zákazníky, tak Brňanům poskytne nový bezpečný, pohodlný a cenově dostupný způsob dopravy po moravské metropoli. Brno je po Praze druhým městem v ČR, kde lze aplikaci Uber využívat. 

„Brno je pro nás město s velkým potenciálem. Jen za poslední tři měsíce se téměř 10 tisíc lidí snažilo v Brně naši aplikaci využít, ačkoliv jsme zde ještě nepůsobili. To je pro nás jasný pozitivní signál. Služba UberPOP Brňanům představí úplně nový způsob, jak se po městě přepravovat,“ říká Tomáš Peťovský, generální ředitel Uberu pro Česko a Slovensko, a dodává: „Naším cílem je dostat více lidí do méně aut, a ulevit tak místní dopravě.“

Uber nabízí technologické řešení, které výrazně zlepšuje dopravní obslužnost ve městech tím, že doplňuje a rozšiřuje síť městské hromadné dopravy a snižuje počet aut v ulicích. Redukuje tím dopravní zácpy, snižuje ekologickou zátěž a řeší problém nedostatku parkovacích míst.

Cena uberPOP bude v Brně stejná jako v Praze a skládá se ze základního jízdného („nástupní sazby”) ve výši 25 Kč, ceny za kilometr ve výši 9,90 Kč a ceny za minutu jízdy ve výši 3 Kč. Minimální jízdné je 55 Kč. Po zadání promokódu AHOJBRNO do aplikace Uber uživatelé získají první jízdu v hodnotě do 300 Kč zdarma.  

Ukázky cen za vybrané jízdy:

  • Galerie Vaňkovka–Výstaviště: 89–112 Kč
  • Letiště Brno–Náměstí Svobody: 177–228 Kč
  • OC Kampus–VÚT: 120–154 Kč
  • Bar, který neexistuje–Kraví hora: 63–77 Kč

Víkendové cestování zdarma

U příležitosti vstupu Uberu do Brna budou mít všichni Brňané tento víkend, tedy od pátku 3. února od 18.00 hodin do neděle 5. února do půlnoci, možnost se svézt Uberem zdarma. Každý uživatel může v tomto období po Brně bezplatně uskutečnit 4 jízdy v hodnotě do 150 Kč. Akce platí pro stávající i nové cestující. Ti, kteří aplikaci ještě nemají, si ji mohou stáhnout do mobilního telefonu a zadat promokód UBERVIKEND. Bude-li cena jízdy vyšší než 150 Kč, uživatel zaplatí jen částku, o kterou tuto hodnotu převyšuje. 

Zájem o službu dokládají i statistiky – podle reprezentativního průzkumu TNS Aisa celých 79 % Brňanů, kteří Uber znají, chce, aby byl dostupný i v Brně. Téměř 40 % dotázaných, kteří znají Uber, by zvážilo stát se partnerským řidičem. 

Jak služba funguje

Uber nabízí cenově dostupnou a spolehlivou dopravu na jeden stisk tlačítka. Funguje již ve více než 500 městech 80 zemí světa. Díky jednoduchému propojení cestujících, kterých je na světě více než miliarda, s milionem partnerských řidičů prostřednictvím technologie pro chytré telefony Uber naprosto mění způsob, jakým se lidé po světě každodenně přepravují. Pro cestující kdekoliv na světě a nyní i v Brně to znamená, že mají odvoz kdykoliv k dispozici a nemusí řešit, zda u sebe mají hotovost. 

Autor: 
admin
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře