Reklama
reklama

Žirafa Taziyah z brněnské zoo zamíří do Mnichova

Žirafí skupina brněnské zoologické zahrady se příští týden rozloučí s dvouletou samicí Taziyah, která bude v Zoo Mnichov v ryze dámské společnosti žiraf z různých koutů Evropy. 

Historicky prvními žirafami v brněnské zoo byl v roce 1976 pár žiraf Rothschildových z Prahy. Chov žiraf síťovaných začal v roce 1987příchodem březí samice Valiky ze Zoo Dvůr Králové.

 V současnosti tvoří skupinu šestiletý chovný samec Toník původem z Kolína nad Rýnem, tři chovné samice Tosha /2006, Dvůr Králové/, Tabita /2010, Brno/ a Janette /2001, Dvůr Králové/. V posledních dvou letech byla zoo úspěšná v odchovu mláďat: rok 2013 se narodila Taziyah, v roce 2014 Naomi a Timon. „V současnosti se Taziyah blíží k dospělosti, a proto jsme jí museli hledat nový domov. Na základě doporučení koordinátora EEP programu chovu žiraf síťovaných byla vybrána Zoo Mnichov,“ řekla kurátorka savců Zoo Brno Miroslava Friedman.

Příprava na odjezd z Brna začala už v červenci, kdy byly Taziyah odebrány vzorky krve ke kontrole zdravotního stavu a způsobilosti k transportu. Převoz žirafy zajistí přepravce, který má dlouholeté zkušenosti s transporty afrických kopytníků. Vzhledem k početné populaci žiraf síťovaných evropské zoologické zahrady stále častěji sestavují výhradně samičí expoziční skupiny, aby se zamezilo dalšímu rozmnožování a s tím spojenými problémy s umisťováním mláďat. Součástí takové skupiny bude v Mnichově i naše žirafa Taziyah. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Znojemští policisté dopadli muže, který ukradl horské kolo. Při vyšetřování navíc vyšlo najevo, že s podobnou krádeží má muž již předchozí zkušenosti.
24.08.2017 - 08:05
V průběhu letošního léta to byla v Brně jedna dopravní uzavírka za druhou, a vypadá to, že konce dopravních omezení se jen tak nedočkáme. Město má v plánu opravy ulic Gorkého a Arne Nováka, které...
23.08.2017 - 11:45
Milovníci kempování a táborníci mohou slavit. Hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek v úterý zrušil zákaz rozdělávání ohňů. Nic tedy táborníkům nebrání v tom, opéci si poslední prázdninový...
23.08.2017 - 06:58
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
Komentáře