Reklama
reklama

Žirafa Taziyah z brněnské zoo zamíří do Mnichova

Žirafí skupina brněnské zoologické zahrady se příští týden rozloučí s dvouletou samicí Taziyah, která bude v Zoo Mnichov v ryze dámské společnosti žiraf z různých koutů Evropy. 

Historicky prvními žirafami v brněnské zoo byl v roce 1976 pár žiraf Rothschildových z Prahy. Chov žiraf síťovaných začal v roce 1987příchodem březí samice Valiky ze Zoo Dvůr Králové.

 V současnosti tvoří skupinu šestiletý chovný samec Toník původem z Kolína nad Rýnem, tři chovné samice Tosha /2006, Dvůr Králové/, Tabita /2010, Brno/ a Janette /2001, Dvůr Králové/. V posledních dvou letech byla zoo úspěšná v odchovu mláďat: rok 2013 se narodila Taziyah, v roce 2014 Naomi a Timon. „V současnosti se Taziyah blíží k dospělosti, a proto jsme jí museli hledat nový domov. Na základě doporučení koordinátora EEP programu chovu žiraf síťovaných byla vybrána Zoo Mnichov,“ řekla kurátorka savců Zoo Brno Miroslava Friedman.

Příprava na odjezd z Brna začala už v červenci, kdy byly Taziyah odebrány vzorky krve ke kontrole zdravotního stavu a způsobilosti k transportu. Převoz žirafy zajistí přepravce, který má dlouholeté zkušenosti s transporty afrických kopytníků. Vzhledem k početné populaci žiraf síťovaných evropské zoologické zahrady stále častěji sestavují výhradně samičí expoziční skupiny, aby se zamezilo dalšímu rozmnožování a s tím spojenými problémy s umisťováním mláďat. Součástí takové skupiny bude v Mnichově i naše žirafa Taziyah. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komentáře