Reklama
reklama

Zima v jihomoravské metropoli? Sněhové radovánky, ale i kolabující doprava či dvojnásobný počet úrazů

Včerejší husté sněžení přineslo Brňanům možnost užít si dosyta zimních radovánek, kterou ocenili především děti. Řidičům naopak situaci komplikovala řada dopravních nehod a rozbředlý sníh. Ten dělal problémy i MHD, během středečního ráda měla hromadná doprava často zpoždění až půl hodiny. Zvyšuje se i počet úrazů.

Potíže v dopravě nastaly u tramvají linek 1, 3 a 11. Ty se zdržely v zastávce Vozovna Komín. „"Po uvolnění pokračovaly se zpožděním. Byly zařazené náhradní autobusy," uvedl na svém webu DPMB.

Vlivem velmi silného zimního počasí a dlouhodobě zledovatělého povrchu eviduje Fakultní nemocnice Brno zvýšenou četnost akutních úrazů. Jejich počet se totiž v těchto týdnech zdvojnásobil. Zatímco v běžných měsících je přibližný počet zhruba 180 operací za měsíc, z toho akutních případů je necelá polovina, stoupá v těchto dnech počet akutních operací až na 120 za měsíc. Celkem tedy doktory čeká více než 240 operací v měsíci.

 Množí se především zlomeniny předloktí, bérce a kotníků u chodců, kteří upadli na zledovatělém povrchu. Dále také operace páteře a otřesy mozků.

Z hustého sněžení se tak radují nejvíce rodiny s dětmi a milovníci zimních sportů. Na běžky vyrazili nadšenci například do lesů mezi Soběšicemi a Útěchovem. Na sáňkování je zase oblíbený palouk u Buku ve stejné lokalitě. „Dětem jsou dva a čtyři roky a poprvé si s nimi užíváme pořádnou zimu. Letos jsme tu už poněkolikáté,“ chválila sněhové podmínky Alena Šedová.

Autor: 
admin
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře