Reklama
reklama

Ženy z Brna měly letos velký zájem o úklid před vánočními svátky

Zájem o úklid od profesionálů mělo letos v Brně víc žen, než v loňském roce. V předvánočním období byla u úklidových firem poptávka hlavně po generálním úklidu domácnosti. Před koncem roku tak zisk úklidových firem vyrostl.

Období před Vánocemi je pro řadu úklidových firem zásadní. U firem nabízejících a zajišťujících kvalitní doplňkové služby a čištění materiálů, koberců, sedaček nebo podlah, lze hovořit až o pětinásobném nárůstu oproti běžnému období.

Ceny za jednorázové služby se meziročně zvýšily asi o 20 procent. „Přibližná cena za jednorázové služby se pohybuje mezi 200 a 250 koruny za hodinu. U pravidelných úklidových služeb jsou ceny nižší, v průměru mezi 150 a 190 Kč za hodinu," řekla Lucie Fojtíková z jedné z úklidových společností. Prozradila také, že mimo Brno je průměrná cena úklidu nižší, kolem 110 korun za hodinu. 

Před Vánoci je vždy největší zájem o generální úklid domácnosti, včetně mytí oken."Největší zájem je především o služby komplexních úklidů včetně zajištění kvalitních doplňkových služeb - hloubkové čištění podlah, koberců, sedaček či lustrů. „Náš zákazník je převážně pracovně velmi vytížený člověk, který nechce svůj volný čas, kterého moc nemá, trávit úklidem a údržbou kolem domu, ale chce relaxovat, věnovat se koníčkům, rodině, sportu. Ale jsou to i maminky na mateřské, které svůj čas věnují raději dětem a jejich rozvoji než úklidu,“ dodala Fojtíková.

Jestli si ale chcete propočítat a porovnat, kolik vás bude stát, když si uklidíte sami, započítejte váš čas, cenu přípravků a úsilí, které k úklidu musíte vynaložit.

Faktor, který vás může od objednání úklidové firmy odradit, je i to, že firmu nemůžete kontrolovat u každé činnosti a nemáte tak jistotu, jestli něco neodbydou. Když si uklidíme sami, víte, že je to přesně podle vašich představ. Ale má cenu se dřít hodiny s některými pracemi, například s čištěním koberců, které může za vás udělat během pár chvil stroj?

Ideální doporučení je tedy zkombinovat jednotlivé činnosti, které vám zajistí firma a které si zvládnete udělat sami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dukovany Foto: Centrum news/Tomáš Varga
V letošním roce by Dukovany měly přijmout přibližně 120 pracovníků a budou dál významně investovat. Celkem hodlá ČEZ v letošním roce vynaložit v Dukovanech 1.795.000 000 korun. Kromě jiného bude...
20.02.2018 - 16:20
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news
Devadesátiletou seniorku oblečenou pouze do pyžama zahlídla kolemjdoucí žena v Černých Polích. Chtěla jí pomoct, ale zmatená důchodkyně nedokázala říct, co potřebuje.
20.02.2018 - 07:04
Novinky a trendy ze světa potravinářství přinese od 27. února do 2. března na brněnské výstaviště Mezinárodní potravinářský veletrh SALIMA. Tradičně jej doplní i další veletrhy z příbuzných oborů -...
19.02.2018 - 18:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom...
19.02.2018 - 13:34
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Marnými sliby se chtěl trestu vyhnout muž, který se v sobotu brzy ráno pokoušel vloupat do sklepa v Židenicích. Upozornil na sebe kvůli dřevěné tyči s kterou popocházel a tím na sebe upoutal...
19.02.2018 - 07:45
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Komentáře