Reklama
reklama

Ženy z Brna měly letos velký zájem o úklid před vánočními svátky

Zájem o úklid od profesionálů mělo letos v Brně víc žen, než v loňském roce. V předvánočním období byla u úklidových firem poptávka hlavně po generálním úklidu domácnosti. Před koncem roku tak zisk úklidových firem vyrostl.

Období před Vánocemi je pro řadu úklidových firem zásadní. U firem nabízejících a zajišťujících kvalitní doplňkové služby a čištění materiálů, koberců, sedaček nebo podlah, lze hovořit až o pětinásobném nárůstu oproti běžnému období.

Ceny za jednorázové služby se meziročně zvýšily asi o 20 procent. „Přibližná cena za jednorázové služby se pohybuje mezi 200 a 250 koruny za hodinu. U pravidelných úklidových služeb jsou ceny nižší, v průměru mezi 150 a 190 Kč za hodinu," řekla Lucie Fojtíková z jedné z úklidových společností. Prozradila také, že mimo Brno je průměrná cena úklidu nižší, kolem 110 korun za hodinu. 

Před Vánoci je vždy největší zájem o generální úklid domácnosti, včetně mytí oken."Největší zájem je především o služby komplexních úklidů včetně zajištění kvalitních doplňkových služeb - hloubkové čištění podlah, koberců, sedaček či lustrů. „Náš zákazník je převážně pracovně velmi vytížený člověk, který nechce svůj volný čas, kterého moc nemá, trávit úklidem a údržbou kolem domu, ale chce relaxovat, věnovat se koníčkům, rodině, sportu. Ale jsou to i maminky na mateřské, které svůj čas věnují raději dětem a jejich rozvoji než úklidu,“ dodala Fojtíková.

Jestli si ale chcete propočítat a porovnat, kolik vás bude stát, když si uklidíte sami, započítejte váš čas, cenu přípravků a úsilí, které k úklidu musíte vynaložit.

Faktor, který vás může od objednání úklidové firmy odradit, je i to, že firmu nemůžete kontrolovat u každé činnosti a nemáte tak jistotu, jestli něco neodbydou. Když si uklidíme sami, víte, že je to přesně podle vašich představ. Ale má cenu se dřít hodiny s některými pracemi, například s čištěním koberců, které může za vás udělat během pár chvil stroj?

Ideální doporučení je tedy zkombinovat jednotlivé činnosti, které vám zajistí firma a které si zvládnete udělat sami.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře