Reklama
reklama

Žena chtěla skočit z desátého patra, zachránili ji hasiči

K ženě, která chtěla ukončit svůj život skokem z desátého patra panelového domu, vyjížděli včera  hasiči v Brně. Pomocí lezecké techniky se jim na poslední chvíli podařilo ženu strhnout zpět do bytu.  

Na brněnské sídliště Vinohrady vyjely s výškovou technikou jednotky z požární stanice Brno-Líšeň a Lidická krátce po poledni. Automobilové žebříky však nebylo možné kvůli vzrostlým stromům na místě ustavit. Hasiči se proto rozhodli k ženě slanit ze střechy domu. Lezec, který je členem posttramuatického intervenčního týmu, slanil po fasádě domu a začal s ženou okamžitě komunikovat. Hasiči zatím připravili u budovy záchrannou matraci. Zasahující lezec vyhodnotil situaci tak, že se rozhodl ženu násilím vtlačit zpět do bytu a zachránil jí tak život. Do bytu se za ním slanil i druhý hasič, aby mu pomohl s péči o ženu do příchodu Zdravotnické záchranné služby. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
V centru Brna vzniká z iniciativy městské části Brno-střed zcela nový galerijní bod ve veřejném prostoru. Na Šilingrově náměstí, v místě souběhu ulic Dominikánské a Starobrněnské, dojde k vytvoření...
15.08.2017 - 07:40
Tísňovou linku brněnské městské policie využil včera po druhé hodině ráno svědek, který podle svých slov sledoval na parkovišti v Bohunické ulici zloděje.
14.08.2017 - 07:51
Dětské hřiště a pískoviště na náměstí 28. října dostalo novou ochranou plachtu.
12.08.2017 - 08:12
Komentáře