Reklama
reklama

Začátek ledna: Padají teplotní rekordy a kvetou sedmikrásky

Na osmnácti moravských meteorologických stanicích padl dnes teplotní rekord. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde se teplota vyšplhala na 13 stupňů a o stupeň tak překonala rekordní hodnotu z roku 1988.

Z osmnácti dlouhodobě provozovaných stanic, kde padly teplotní rekordy - teploty se na všech měří alespoň třicet let - se deset nachází v Moravskoslezském kraji. Na šesti stanicích padly rekordy ve Zlínském kraji a po jedné v Jihomoravském a Olomouckém kraji.

Teplé počasí a absence sněhu možná těší organizace, které platí za úklid silnic a chodníků. Nepřízeň počasí ale trápí provozovatele lyžařských vleků. Některá střediska již na nízkou návštěvnost kvůli špatným sněhovým podmínkám reagovala snížením ceny skipasů. Na jižní Moravě jsou v provozu jen dvě střediska: Olešnice na Blanensku a Němčičky na Břeclavsku, kde se ale jezdí na umělém povrchu.

V Krkonoších a Orlických horách je ve fungujících areálech otevřena jen část sjezdovek, převážně s umělým sněhem. Umělé zasněžování zatím není možné, pod bod mrazu v noci na neděli neklesly teploty ani na hřebenech Krkonoš.

Na jižní Moravě, kde se sněhové nadílky zatím dočkali jen v polovině prosince, se nyní v trávě objevily jarní květiny. Vykvetly například sedmikrásky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Komentáře