Reklama
reklama

Začátek ledna: Padají teplotní rekordy a kvetou sedmikrásky

Na osmnácti moravských meteorologických stanicích padl dnes teplotní rekord. Nejtepleji bylo ve Strážnici na Hodonínsku, kde se teplota vyšplhala na 13 stupňů a o stupeň tak překonala rekordní hodnotu z roku 1988.

Z osmnácti dlouhodobě provozovaných stanic, kde padly teplotní rekordy - teploty se na všech měří alespoň třicet let - se deset nachází v Moravskoslezském kraji. Na šesti stanicích padly rekordy ve Zlínském kraji a po jedné v Jihomoravském a Olomouckém kraji.

Teplé počasí a absence sněhu možná těší organizace, které platí za úklid silnic a chodníků. Nepřízeň počasí ale trápí provozovatele lyžařských vleků. Některá střediska již na nízkou návštěvnost kvůli špatným sněhovým podmínkám reagovala snížením ceny skipasů. Na jižní Moravě jsou v provozu jen dvě střediska: Olešnice na Blanensku a Němčičky na Břeclavsku, kde se ale jezdí na umělém povrchu.

V Krkonoších a Orlických horách je ve fungujících areálech otevřena jen část sjezdovek, převážně s umělým sněhem. Umělé zasněžování zatím není možné, pod bod mrazu v noci na neděli neklesly teploty ani na hřebenech Krkonoš.

Na jižní Moravě, kde se sněhové nadílky zatím dočkali jen v polovině prosince, se nyní v trávě objevily jarní květiny. Vykvetly například sedmikrásky.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chystáte se jet lyžovat do zahraničí? Oblíbené jsou evropské destinace jako Itálie, Rakousko nebo Francie. Je ale na takovou cestu připravené i vaše auto? Víte, jaká pravidla v těchto zemích platí?
25.02.2018 - 10:14
Odpočinková zóna s kavárnou a dětským hřištěm, více místa pro sezónní trhy i lepší možnosti parkování či rekonstrukce inženýrských sítí. Hned tři brněnská náměstí čekají v brzké budoucnosti...
25.02.2018 - 08:39
Na jedné straně rozvoj města ve sportovní či dopravní rovině, na straně druhé obyvatelé či historické klenoty města. Situace týkající se směňování městských nemovitostí budí aktuálně v jihomoravské...
24.02.2018 - 09:07
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Radnice Brno-střed vypsala výzvu pro provozovatele kaváren, barů, restaurací a dalších podniků poskytujících občerstvení v městské části Brno-střed, aby umožnili využívat své toalety i kolemjdoucím...
23.02.2018 - 12:51
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Rekonstrukce silnic, uzavírky, opravy, výluky nebo i Velká cena. To vše zkomplikuje v následujících měsících brněnskou dopravu. Jak se s těmito problémy vypořádat co nejlépe řešil kraj spolu se...
23.02.2018 - 07:04
Plameny chatu zničily Foto: HZS JMK
V noci ze středy na čtvrtek hořela dřevěná chata v Brně-Bosonohách. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské torzo.
22.02.2018 - 12:28
Komentáře