Reklama
reklama

Zábavný rodinný víkend vás okouzlí atmosférou roku 1645 a konce třicetileté války

Prostřelená lebka opředená tajemstvími, vojenská cvičení, slavný velitel obrany Raduit de Souches na kontrole, ale také hry, speciální prohlídky a dobový program. To vše vás čeká o víkendu 12. a 13. září na hradě Špilberku, neboť ožije velkými oslavami. 

Zábavný rodinný víkend vás okouzlí atmosférou roku 1645 a konce třicetileté války, celý hrad si také budete moci projít a prozkoumat každé jeho zákoutí – Špilberk vám bude otevřen za zvýhodněnou cenu.

Co se všechno bude dít? Na hradbách, nádvořích, bastionech i v kasematech bude plno aktivit a atrakcí, všechny je propojí tajuplná šifrovací hra s názvem „Tajemství švédského důstojníka“ pro malé i velké. Kdo šifru vyluští, odhalí tajemství a bude si moct vylosovat pěknou cenu.

Zvídavější návštěvníci se mohou zúčastnit speciálních prohlídek. Kostýmovaní průvodci vás provedou jihozápadním bastionem, kde vám povypráví, jak se Brňanům podařilo před Švédy ubránit. Historici Muzea města Brna zase budou každou hodinu pořádat komentované prohlídky stálých expozic „Brno na Špilberku“ a „Od moderny po současnost“. Část expozic si také budete moct projít v rámci soutěžní stezky „Zobraz obraz“.

Největší odvážlivci by se měli vydat do gotické kaple. Právě tam bude pouze o tomto víkendu vystaveno nejstrašidelnější lákadlo – prostřelená lebka švédského vojáka. Muzeum města Brna ji naposledy vystavilo v roce 2004. K lebce se váže mnoho pověr a legend, které se dodnes nepodařilo ani potvrdit, ani vyvrátit. Vedle toho bude o víkendu na Špilberku i velitelský štáb, písařská dílna či malířský ateliér.

Kromě dětí si i plnoletí návštěvníci přijdou na své. Budou totiž moct ochutnat dobové pivo – takové, jakým zřejmě Brňané zapíjeli odchod Švédů. Jeden z brněnských pivovarů toto speciální pivo s názvem Středověk uvařil podle starobylé receptury, kterou sládci používali ještě v době raného novověku. Samozřejmostí budou i stánky s dalším občerstvením.

Sobotní oslavy vyvrcholí divadlem. Rozvernou komedii Vlastimila Pešky „Jak Švédové L. P. 1645 Brno marně dobývali aneb Bylo nebylo“ odehraje Ořechovské divadlo na velkém nádvoří. 

Program víkendové akce začne vždy v 10 hodin, vstup vyjde na 150, či 50 Kč.

Autor: 
redakce
Aktuálně
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Komentáře