Reklama
reklama

Za dva miliony se jižní Morava představí v seriálu Vinaři na Primě

Šestnáctidílný seriál Vinaři bude vysílat televize Prima od září do prosince letošního roku v neděli v hlavním vysílacím čase od 20.15 hodin. A Jihomoravský kraj na svoji propagaci v tomto filmu chce dát  nejméně 2 miliony korun.

Komediální seriál Vinaři má podtitulek: seriál o víně a lidech kolem něj. K jeho tvůrcům patří mj. producent filmu „Bobule“ Tomáš Vican a scénárista seriálu „Okresní přebor“ Petr Kolečko a další.

V seriálu bude propagováno nejen moravské víno, vinařské akce, vinařská turistika a místní produkty, ale také v rámci ostatních výstupů bude uveden kraj jako partner. Rovněž bude kraj uveden na webových stránkách pořadu a bude se aktivně podílet na promo akcích. „Náklady na propagaci Jihomoravského kraje v rámci seriálu Vinaři jsou odhadovány ve výši 2 miliony korun,“ uvedl mluvčí kraje Jiří Klement.

„Vysílání seriálu v hlavní vinařské sezóně sleduje cíl mapovat různá vinařská období a akce a také různé odrůdy vína. Na seriál jsou navázány soutěže, mediální kampaň nebo reportáže z vybraných míst na Moravě,“ přiblížil náměstek hejtmana Václav Božek. Soutěže a promo akce začnou již před vysíláním, navíc soutěže budou o hodnotné ceny .

Vzhledem k tématu vína a vinařství a zaměření na místní výrobky je předjednána také spolupráce tvůrců seriálu s Ministerstvem zemědělství ČR, včetně propojení s produkty Klasa a Regionální potravinou, Vinařským fondem ČR nebo agenturou Czechtourism.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Čtrnáctiletou dívku včera ve čtyři hodiny ráno podpíraly v Králově Poli tři další děti.
16.09.2018 - 18:21
Komentáře