Reklama
reklama

Za dva miliony se jižní Morava představí v seriálu Vinaři na Primě

Šestnáctidílný seriál Vinaři bude vysílat televize Prima od září do prosince letošního roku v neděli v hlavním vysílacím čase od 20.15 hodin. A Jihomoravský kraj na svoji propagaci v tomto filmu chce dát  nejméně 2 miliony korun.

Komediální seriál Vinaři má podtitulek: seriál o víně a lidech kolem něj. K jeho tvůrcům patří mj. producent filmu „Bobule“ Tomáš Vican a scénárista seriálu „Okresní přebor“ Petr Kolečko a další.

V seriálu bude propagováno nejen moravské víno, vinařské akce, vinařská turistika a místní produkty, ale také v rámci ostatních výstupů bude uveden kraj jako partner. Rovněž bude kraj uveden na webových stránkách pořadu a bude se aktivně podílet na promo akcích. „Náklady na propagaci Jihomoravského kraje v rámci seriálu Vinaři jsou odhadovány ve výši 2 miliony korun,“ uvedl mluvčí kraje Jiří Klement.

„Vysílání seriálu v hlavní vinařské sezóně sleduje cíl mapovat různá vinařská období a akce a také různé odrůdy vína. Na seriál jsou navázány soutěže, mediální kampaň nebo reportáže z vybraných míst na Moravě,“ přiblížil náměstek hejtmana Václav Božek. Soutěže a promo akce začnou již před vysíláním, navíc soutěže budou o hodnotné ceny .

Vzhledem k tématu vína a vinařství a zaměření na místní výrobky je předjednána také spolupráce tvůrců seriálu s Ministerstvem zemědělství ČR, včetně propojení s produkty Klasa a Regionální potravinou, Vinařským fondem ČR nebo agenturou Czechtourism.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře