Reklama
reklama

Z centra Brna zmizí nefunkční otočné hodiny

Před Mahenovým divadlem i na Mendlově nebo Moravském náměstí se občas zastaví čas. A stejně tak se děje i na dalších jedenácti brněnských místech, kde kolemjdoucím ukazují čas sloupové otočné hodiny. Ty totiž často fungují nespolehlivě.

Rada města Brna kvůli tomuto stavu rozhodla, že se společností provozující tyto otočné hodiny neprodlouží smlouvu a časomíru zajistí jiným způsobem. „Souběžně jsme zahájili jednání s městskou částí Brno-střed o případných změnách vhodných lokalit pro takové hodiny a s městskou akciovou společností Technické sítě, která by hodiny na dohodnutých místech mohla provozovat v budoucnu,“ uvedl radní města Brna Marek Janíček.

Soukromá společnost SGR Jižní Morava v.o.s. provozovala hodiny za různých podmínek od první poloviny 90. let. Kvůli nižšímu zájmu o reklamu na hodinách a kvůli stoupajícím nákladům na údržbu hodin však v posledních letech neměla dostatek prostředků na nutnou údržbu a obnovu a město si tak vysloužilo řadu stížností na jejich fungování. Hodiny často ukazovaly nepřesný čas nebo se v časových údajích z každé strany rozcházely. V nejbližší době proto musí společnost časomíru z pozemků úplně odstranit.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře