Reklama
reklama

Výluka se osvědčila. Lesná bude mít autobus do centra

Během rekonstrukce ulice Milady Horákové jezdila náhradní autobusová doprava pohodlněji než tramvaje a místní lidé si ji nemohli vynachválit. Městská část si tak na tuto linku bude od září připlácet.

Brno - Místo přestupů paradoxně přímý spoj navzdory rekonstrukci, která více než rok komplikovala život obyvatelům východní části Brna. Autobusová linka x5 tehdy navazovala na linku 46, takže se z Haškovy dalo dostat až na Moravské náměstí. V minulosti to nebylo nic neobvyklého, protože k divadlu zajíždělo z okrajových částí hned několik linek. Po otevření ulice Milady Horákové se ale lidé z Lesné museli "vrátit" k přestupům. Ale ne na dlouho. Od prvního září začne jezdit linka číslo 45. "Bude vedena po trase Lesnická – Zimní stadion – Náměstí 28. října – Moravské náměstí a v provozu bude v pracovních dnech přibližně od 6 do 19 hodin," informuje dopravní podnik na svých internetových stránkách.

"Linka vzniká vyloženě na žádost městské části Brno-sever, která také přispívá na provoz. Obyvatelům Lesné se výlukové opatření na lince x5 líbilo," dodává mluvčí dopravního podniku Linda Hailichová. Spoje budou jezdit v průměru každých třicet minut," dodává mluvčí. A i lidé z okolí Haškovy se na pohodlnější cestování těší. "Sice budu muset chodit na zastávku na konkrétní čas, ale tuhle nevýhodu plánování převáží výhoda přímé cesty až k divadlu," říká Aleš Marný, který žije na Majdalenkách. Stejně jako během výluky totiž bude linka 45 provázána s pravidelnou linkou číslo 46.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře