Reklama
reklama

Výluka komplikuje výlety na Pernštejn i přesuny na letní tábory

Kvůli letní výluce na trati mezi Brnem a Kuřimí se podstatně komplikuje cesta na hrad Pernštejn. Přizpůsobit se musejí i skupinky výletníků nebo skautské či turistické oddíly, které dosud cestovaly pohromadě v jednom vlaku.

Brno - Rekonstrukce železniční trati mezi Brnem a Kuřimí nekomplikuje život jen obyvatelům Tišnovska a Kuřimska, kteří dojíždějí za prací do Brna. S blížícím se létem se totiž musejí na komplikace při cestování připravit milovníci hradů. Cesta na Pernštejn se totiž neobejde bez složitějšího přestupování, ve srovnání s přímým vlakem, který běžně jezdí. A oddíly skautů a jiné dětské skupinky budou o prázdninách pamatovat na to, že jezdí autobusy. "Nejlepším řešením je rozdělit se do několika menších skupin do různých autobusů a necestovat současně. Pro cestu z Brna do Kuřimi je možné využít i linku 302 jezdící z Bystrce," radí Květoslav Havlík ze společnosti KORDIS, podle kterého by kapacita v brzkých ranních hodinách v pracovní dny měla být dostatečná. "Je dimenzována na výrazně větší zátěž ve směru od Tišnova. Cesta mezi Kuřimí a Nedvědicí již bude probíhat podle zvyklostí, zde jezdí vlaky normálně," dodává Havlík. 

Do této oblasti se začátkem prázdnin začnou přesouvat děti na letní tábory. Někteří organizátoři už kvůli dopravní situaci změnili zvyklosti a využijí vlastní autobusy až na místo. "Vždy jsme se scházeli na nádraží s batohy a spacáky a přesouvali se vlakem. Letos si na to netroufáme. Třicet dětí není ani polovina vagonu, když sedí po třech, zato ale skoro celý autobus, o zavazadlech nemluvě," říká vedoucí turistického oddílu Matěj Beneš. 

Podle Květoslava Havlíka i během výluky platí, že větší skupinky cestujících by měly být nahlášeny předem. "Povinnost nahlašovat skupiny o více než deseti osobách deset dnů předem platí celý rok, v době výluk je toto hlášení ještě potřebnější. Jedna skupina se do spoje může vejít bez problémů, ale co když se sejdou dvě nehlášené skupiny," varuje Havlík. 

Hrad Pernštějn má podle svých internetových stránek od letošní sezóny k dispozici nové parkoviště. Informace o výluce mezi Brnem a Kuřimí, a tedy o změnách při cestě vlakem, v době uzávěrky článku na těchto stránkách nebyly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře