Reklama
reklama

Výluka komplikuje výlety na Pernštejn i přesuny na letní tábory

Kvůli letní výluce na trati mezi Brnem a Kuřimí se podstatně komplikuje cesta na hrad Pernštejn. Přizpůsobit se musejí i skupinky výletníků nebo skautské či turistické oddíly, které dosud cestovaly pohromadě v jednom vlaku.

Brno - Rekonstrukce železniční trati mezi Brnem a Kuřimí nekomplikuje život jen obyvatelům Tišnovska a Kuřimska, kteří dojíždějí za prací do Brna. S blížícím se létem se totiž musejí na komplikace při cestování připravit milovníci hradů. Cesta na Pernštejn se totiž neobejde bez složitějšího přestupování, ve srovnání s přímým vlakem, který běžně jezdí. A oddíly skautů a jiné dětské skupinky budou o prázdninách pamatovat na to, že jezdí autobusy. "Nejlepším řešením je rozdělit se do několika menších skupin do různých autobusů a necestovat současně. Pro cestu z Brna do Kuřimi je možné využít i linku 302 jezdící z Bystrce," radí Květoslav Havlík ze společnosti KORDIS, podle kterého by kapacita v brzkých ranních hodinách v pracovní dny měla být dostatečná. "Je dimenzována na výrazně větší zátěž ve směru od Tišnova. Cesta mezi Kuřimí a Nedvědicí již bude probíhat podle zvyklostí, zde jezdí vlaky normálně," dodává Havlík. 

Do této oblasti se začátkem prázdnin začnou přesouvat děti na letní tábory. Někteří organizátoři už kvůli dopravní situaci změnili zvyklosti a využijí vlastní autobusy až na místo. "Vždy jsme se scházeli na nádraží s batohy a spacáky a přesouvali se vlakem. Letos si na to netroufáme. Třicet dětí není ani polovina vagonu, když sedí po třech, zato ale skoro celý autobus, o zavazadlech nemluvě," říká vedoucí turistického oddílu Matěj Beneš. 

Podle Květoslava Havlíka i během výluky platí, že větší skupinky cestujících by měly být nahlášeny předem. "Povinnost nahlašovat skupiny o více než deseti osobách deset dnů předem platí celý rok, v době výluk je toto hlášení ještě potřebnější. Jedna skupina se do spoje může vejít bez problémů, ale co když se sejdou dvě nehlášené skupiny," varuje Havlík. 

Hrad Pernštějn má podle svých internetových stránek od letošní sezóny k dispozici nové parkoviště. Informace o výluce mezi Brnem a Kuřimí, a tedy o změnách při cestě vlakem, v době uzávěrky článku na těchto stránkách nebyly.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře