Reklama
reklama

Výjimečný speciál uvařili ve Starobrně výhradně z moravských surovin

Právě v těchto dnech přichází do obchodní sítě a vybraných gastronomických provozoven limitované množství prémiového speciálu s názvem Starobrno Reserva 2015, určeného především pro nadcházející adventní čas. Starobrněnští sládci Reservu uvařili výhradně z nejkvalitnějších moravských surovin. Reserva se vrací po dvou letech a opět se prodává v prémiovém balení -  lahvi o obsahu 0,75 l s champagne korkovým uzávěrem v papírové krabici. Kromě toho se letos bude v premiéře i čepovat, a to ve vybraných restauracích v Brně a okolí.

Starobrno Reserva je limitovaná edice speciálního piva (tzv. výběr ze sladů), jehož receptura vychází právě z pečlivého výběru a poměru několika zvolených sladů. Poprvé se Reserva vařila v  roce 2013, přičemž tehdy šlo o pivo polotmavé. Letos má sytě zlatavou barvu. Sládci pivovaru Starobrno uvařili Reservu 2015 ze tří druhů výběrových moravských sladů: světlého a mnichovského sladu z Prostějova a karamelového sladu z Litovle. Je zde použit i moravský chmel – z Tršic. Limitované množství toho speciálu je určeno pro předvánoční čas. 

„Reserva je opravdu luxusní pivo. Má krásnou zlatou barvu a vařili jsme ji s láskou k oslavě nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc. Proto patří na svátečně prostřený stůl a určitě jí uděláte radost i pod stromečkem. Prostřednictvím Reservy bychom chtěli přispět k té nejlepší sváteční náladě. Současně mě těší, že si Reservu můžete vychutnat i v těch nejlepších restauracích a zpříjemnit si před adventní a adventní čas,“ konstatoval sládek pivovaru Starobrno Libor Doseděl.

Starobrno Reserva 17,5 s obsahem alkoholu 7,5 % obj. má plnou chuť s charakteristickým sladovým tělem, kterou doplňuje příjemná hořkost. Tento výjimečný speciál je nezpochybnitelným důkazem, že se na Moravě rodí ten nejlepší ječmen pro výrobu pivovarského sladu.

Milovníci piva si letos poprvé mohou na Reservu zajít od listopadu do vybraných přibližně tří set gastronomických zařízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o silné pivo, doporučeno je ho čepovat do třetinkových pivních sklenic. Jednotlivé provozovny, kde se bude Reserva čepovat, budou označeny plakáty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí...
26.09.2017 - 12:21
Nový vzhled a kvalitnější zázemí. Brňané cestující vlakem přes Královo Pole se mohou těšit, že se tamní nádraží a nádražní budova kompletně promění. Začít se stavbou a opravami by se zde mohlo již v...
26.09.2017 - 11:34
Brněnským strážníkům přišla podezřelá dvojice mladíků s dámskou kabelkou. Ještě více zbystřili, když se mladíci při spatření strážníků dali na útěk. Vyšlo najevo, že kabelka byla kradená.
26.09.2017 - 08:06
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Komentáře