Reklama
reklama

Výjimečný speciál uvařili ve Starobrně výhradně z moravských surovin

Právě v těchto dnech přichází do obchodní sítě a vybraných gastronomických provozoven limitované množství prémiového speciálu s názvem Starobrno Reserva 2015, určeného především pro nadcházející adventní čas. Starobrněnští sládci Reservu uvařili výhradně z nejkvalitnějších moravských surovin. Reserva se vrací po dvou letech a opět se prodává v prémiovém balení -  lahvi o obsahu 0,75 l s champagne korkovým uzávěrem v papírové krabici. Kromě toho se letos bude v premiéře i čepovat, a to ve vybraných restauracích v Brně a okolí.

Starobrno Reserva je limitovaná edice speciálního piva (tzv. výběr ze sladů), jehož receptura vychází právě z pečlivého výběru a poměru několika zvolených sladů. Poprvé se Reserva vařila v  roce 2013, přičemž tehdy šlo o pivo polotmavé. Letos má sytě zlatavou barvu. Sládci pivovaru Starobrno uvařili Reservu 2015 ze tří druhů výběrových moravských sladů: světlého a mnichovského sladu z Prostějova a karamelového sladu z Litovle. Je zde použit i moravský chmel – z Tršic. Limitované množství toho speciálu je určeno pro předvánoční čas. 

„Reserva je opravdu luxusní pivo. Má krásnou zlatou barvu a vařili jsme ji s láskou k oslavě nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc. Proto patří na svátečně prostřený stůl a určitě jí uděláte radost i pod stromečkem. Prostřednictvím Reservy bychom chtěli přispět k té nejlepší sváteční náladě. Současně mě těší, že si Reservu můžete vychutnat i v těch nejlepších restauracích a zpříjemnit si před adventní a adventní čas,“ konstatoval sládek pivovaru Starobrno Libor Doseděl.

Starobrno Reserva 17,5 s obsahem alkoholu 7,5 % obj. má plnou chuť s charakteristickým sladovým tělem, kterou doplňuje příjemná hořkost. Tento výjimečný speciál je nezpochybnitelným důkazem, že se na Moravě rodí ten nejlepší ječmen pro výrobu pivovarského sladu.

Milovníci piva si letos poprvé mohou na Reservu zajít od listopadu do vybraných přibližně tří set gastronomických zařízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o silné pivo, doporučeno je ho čepovat do třetinkových pivních sklenic. Jednotlivé provozovny, kde se bude Reserva čepovat, budou označeny plakáty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře