Reklama
reklama

Výjimečný speciál uvařili ve Starobrně výhradně z moravských surovin

Právě v těchto dnech přichází do obchodní sítě a vybraných gastronomických provozoven limitované množství prémiového speciálu s názvem Starobrno Reserva 2015, určeného především pro nadcházející adventní čas. Starobrněnští sládci Reservu uvařili výhradně z nejkvalitnějších moravských surovin. Reserva se vrací po dvou letech a opět se prodává v prémiovém balení -  lahvi o obsahu 0,75 l s champagne korkovým uzávěrem v papírové krabici. Kromě toho se letos bude v premiéře i čepovat, a to ve vybraných restauracích v Brně a okolí.

Starobrno Reserva je limitovaná edice speciálního piva (tzv. výběr ze sladů), jehož receptura vychází právě z pečlivého výběru a poměru několika zvolených sladů. Poprvé se Reserva vařila v  roce 2013, přičemž tehdy šlo o pivo polotmavé. Letos má sytě zlatavou barvu. Sládci pivovaru Starobrno uvařili Reservu 2015 ze tří druhů výběrových moravských sladů: světlého a mnichovského sladu z Prostějova a karamelového sladu z Litovle. Je zde použit i moravský chmel – z Tršic. Limitované množství toho speciálu je určeno pro předvánoční čas. 

„Reserva je opravdu luxusní pivo. Má krásnou zlatou barvu a vařili jsme ji s láskou k oslavě nejkrásnějších svátků v roce – Vánoc. Proto patří na svátečně prostřený stůl a určitě jí uděláte radost i pod stromečkem. Prostřednictvím Reservy bychom chtěli přispět k té nejlepší sváteční náladě. Současně mě těší, že si Reservu můžete vychutnat i v těch nejlepších restauracích a zpříjemnit si před adventní a adventní čas,“ konstatoval sládek pivovaru Starobrno Libor Doseděl.

Starobrno Reserva 17,5 s obsahem alkoholu 7,5 % obj. má plnou chuť s charakteristickým sladovým tělem, kterou doplňuje příjemná hořkost. Tento výjimečný speciál je nezpochybnitelným důkazem, že se na Moravě rodí ten nejlepší ječmen pro výrobu pivovarského sladu.

Milovníci piva si letos poprvé mohou na Reservu zajít od listopadu do vybraných přibližně tří set gastronomických zařízení. Vzhledem k tomu, že se jedná o silné pivo, doporučeno je ho čepovat do třetinkových pivních sklenic. Jednotlivé provozovny, kde se bude Reserva čepovat, budou označeny plakáty.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře