Reklama
reklama

Výjimečný speciál Reserva z ryze moravských surovin putuje do obchodů i hospod

Už potřetí posílá pivovar Starobrno všem svým příznivcům výjimečný speciál pro adventní čas: Starobrno Reservu 2016. Letos mají pivní znalci k dispozici více než 300 hektolitrů. Část Reservy v externí stáčírně putovala do lahví 0,75 litrů, druhá část se stáčela do třicetilitrových sudů a během adventu se bude čepovat ve vybraných restauracích v Brně a Jihomoravském kraji. 

Speciální pivo, šestnáctka Starobrno Reserva tzv. výběr ze sladů s obsahem alkoholu 6,5% obj., letos má krásnou jantarovou barvu. Starobrněnští sládci ji vařili už o letních prázdninách, pak Reserva dlouhých sto dnů dozrávala v ležáckých sklepech. Vyráběla se (stejně jako v předchozích letech) výhradně z jakostních moravských surovin, a to včetně chmele. Letošní Reserva tak obsahuje celkem pět druhů sladů z Litovle, Prostějova a Hodonic, zmíněný chmel pochází z Tršic. „Snažíme se, abychom každý rok nabídli spotřebitelům trochu jinou Reservu. Na základě zkušeností z předchozích výrob Reservy pak dál ladíme recepturu na další rok. Reserva je výběr ze sladů, letos jsme jich používali nejvíce, celkem pět. Kolem Reservy je spousta práce, včetně kontroly kvality při stáčení v externí stáčírně. O to větší pak mám radost, když tak prémiový výrobek vidím v regále v obchodě,“ uvedl člen výrobního týmu a manažer kvality Michal Gec z pivovaru Starobrno.

Starobrno Reserva se každoročně prodává v lahvi 0,75 litrů, která je opatřena korkovým uzávěrem jako u šampaňského. Jde o luxusní balení v kartonovém boxu, takže může být i ideálním dárkem pro všechny milovníky piva nejen pod vánoční stromeček.

Po úspěchu z loňského roku letos bude Reserva během adventu i na čepu ve starobrněnských restauracích na Moravě, omezené množství ochutnají i milovníci speciálů v několika podnicích v Čechách.

Letos se Reserva představí také trochu jinak - zájemci se mohou vypravit na její degustaci na neobvyklé místo. V Labyrintu pod Zelným trhem je bude očekávat emeritní obchodní sládek pivovaru Starobrno Bohuslav Kandrnál, který jim na místě o adventním speciálu Reserva 2016 popovídá, a všichni Reservu ochutnají. Degustace se neplatí, je součástí vstupenky do podzemí. Podzemí s Reservou mohou Brňané navštívit každou adventní neděli na prohlídkách od 14:30 do 18:00. Více informací bude k dispozici na www.starobrno.cz nebo v TIC Brno.

Poprvé se Reserva představila v roce 2013 a prodávala se pouze v dárkovém balení, nikoli v hospodách. Tehdejší polotmavá osmnáctka s 8 % alkoholu obj. vynikala plnou a jemně hořkou chutí, která mohla po prvním doušku v ústech zanechat až lehce sladkou chuť. Podruhé ve Starobrně uvařili Reservu vloni. Starobrno Reserva 17,5 s obsahem alkoholu 7,5% obj. měla zlatavou barvu a plnou chuť s charakteristickým sladovým tělem, kterou doplňovala příjemná hořkost. Vedle prodeje v obchodní síti se čepovala i v restauracích.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní...
18.06.2018 - 08:00
Komentáře