Reklama
reklama

Vybydlený dům vedle vznikajícího Dornu časem zmizí. Patří městu

Vybydlený dům, který se krčí vedle rostoucí kancelářské budovy na Dornychu, čeká demolice. Ale až v souvislosti s projektem přesunu tramvajové tratě z Dornychu na Plotní. Ten se přitom už několik let odkládá.

Několik zdevastovaných domů zmizelo v minulých měsících podél brněnské Plotní ulice. Přestože rozsáhlá renovace této části města je v nedohlednu a o poloze hlavního nádraží také není jasno, opuštěné domy mizí a pozemky čekají na další využití. Do výškové kancelářské budovy Dorn na křižovatce Plotní a Dornychu se budou nájemci stěhovat už v řádu měsíců, některé z nich ale "straší" dům, který podle nich měl už dávno být pryč. "Barabizna" na adrese Dornych 42 patří podle katastru nemovitostí městu, pozemek zase společnosti Brněnské komunikace. "Je to jako pěst na oko. Vůbec nechápu, proč to město už dávno nezbouralo, když mělo z jedné strany ještě prázdný pozemek," diví se brněnský podnikatel Marek Bárta, který se v současné době probírá nabídkami moderních kancelářských prostor.

Město každopádně s domem žádné plány nemá. "Tento dům je určen k demolici v souvislosti s přípravou projektu tramvajové trati v Plotní ulici," potvrzuje mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Právě tramvajová trať v aktuální poloze je podle všeho důvodem, proč dům ještě nezmizel: ve fasádě je totiž ukotveno trakční vedení, které by v případě demolice domu - který i tak patří městu - musel dopravní podnik řešit stavbou sloupů. Po jejich osazení musí zůstat předpisově široké chodníky, což by za současné situace nemusel být problém, o několik metrů dál sloupy jsou.

Dům patřící městu tak nový kancelářský komplex "obklíčil" ze dvou stran. Sousední bytový dům, který je stále obydlen, je soukromý, jeho majitelku se redakci Centrum news nepodařilo kontaktovat. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře