Reklama
reklama

Vybydlený dům vedle vznikajícího Dornu časem zmizí. Patří městu

Vybydlený dům, který se krčí vedle rostoucí kancelářské budovy na Dornychu, čeká demolice. Ale až v souvislosti s projektem přesunu tramvajové tratě z Dornychu na Plotní. Ten se přitom už několik let odkládá.

Několik zdevastovaných domů zmizelo v minulých měsících podél brněnské Plotní ulice. Přestože rozsáhlá renovace této části města je v nedohlednu a o poloze hlavního nádraží také není jasno, opuštěné domy mizí a pozemky čekají na další využití. Do výškové kancelářské budovy Dorn na křižovatce Plotní a Dornychu se budou nájemci stěhovat už v řádu měsíců, některé z nich ale "straší" dům, který podle nich měl už dávno být pryč. "Barabizna" na adrese Dornych 42 patří podle katastru nemovitostí městu, pozemek zase společnosti Brněnské komunikace. "Je to jako pěst na oko. Vůbec nechápu, proč to město už dávno nezbouralo, když mělo z jedné strany ještě prázdný pozemek," diví se brněnský podnikatel Marek Bárta, který se v současné době probírá nabídkami moderních kancelářských prostor.

Město každopádně s domem žádné plány nemá. "Tento dům je určen k demolici v souvislosti s přípravou projektu tramvajové trati v Plotní ulici," potvrzuje mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára. Právě tramvajová trať v aktuální poloze je podle všeho důvodem, proč dům ještě nezmizel: ve fasádě je totiž ukotveno trakční vedení, které by v případě demolice domu - který i tak patří městu - musel dopravní podnik řešit stavbou sloupů. Po jejich osazení musí zůstat předpisově široké chodníky, což by za současné situace nemusel být problém, o několik metrů dál sloupy jsou.

Dům patřící městu tak nový kancelářský komplex "obklíčil" ze dvou stran. Sousední bytový dům, který je stále obydlen, je soukromý, jeho majitelku se redakci Centrum news nepodařilo kontaktovat. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře