Reklama
reklama

VUT znovu obhájilo titul krále Brněnského Majálesu

Dan Vinci IV., takové je jméno krále Brněnského Majálesu 2016. Vysoké učení technické znovu obhájilo nadvládu nad studentským Brnem. Daniel Skřek, který třetím rokem studuje Fakultu stavební, převzal z rukou primátora symbolický klíč od moravské metropole.

„Nejdřív chci poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Spánek počká. Ale bez těch lidí by to nebylo. Chtěli jsme vyhrát, abychom mohli ukázat, že VUT je jedna z nejlepších škol, která tu je,“ tvrdí budoucí stavař. Fanoušky mj. zaujal jeho program v rámci projektu Studentské Brno. V plánu má např. zavedení relaxačních zón na fakultách, mikrovlnky na ohřev vlastního jídlo nebo třeba nabíjecí místa v brněnských parcích.

„Dělal jsem si i průzkum ještě předtím, než jsem kandidoval. A z něho vyplynulo, že to studenti chtějí. Třeba mikrovlnky do škol chtěl skoro každý druhý člověk. Jsou třeba vegetariáni a nabídka menzy jim nestačí, tak chtěli mikrovlnky na ohřev vlastního jídla,“ vysvětlil Dan Vinci IV.

Daniel vedl už v internetovém hlasování, zaujal ale i svým programem nebo tím, že brány brněnského výstaviště projel v kočáře taženém koňmi a v historickém kostýmu Fantoma opery. „Obcházeli jsme i vysokoškolské koleje, vždycky jsme zaklepali a zeptali se, jestli nás nechtějí podpořit. Dík patří naší koordinátorce Anně Kruljacové a celé královské gardě, což je cca dvacet lidí, kteří se účastnili všech akcí a podpořili nás,“ připomenul ještě jednou Daniel.

Letošním heslem kandidátů VUT bylo motto „V jednotě je síla!“ Kromě podpory všech studentských spolků napříč fakultami VUT dostal kandidát na krále internetové hlasy i od pražských techniků z ČVUT. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Komentáře