Reklama
reklama

VUT znovu obhájilo titul krále Brněnského Majálesu

Dan Vinci IV., takové je jméno krále Brněnského Majálesu 2016. Vysoké učení technické znovu obhájilo nadvládu nad studentským Brnem. Daniel Skřek, který třetím rokem studuje Fakultu stavební, převzal z rukou primátora symbolický klíč od moravské metropole.

„Nejdřív chci poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Spánek počká. Ale bez těch lidí by to nebylo. Chtěli jsme vyhrát, abychom mohli ukázat, že VUT je jedna z nejlepších škol, která tu je,“ tvrdí budoucí stavař. Fanoušky mj. zaujal jeho program v rámci projektu Studentské Brno. V plánu má např. zavedení relaxačních zón na fakultách, mikrovlnky na ohřev vlastního jídlo nebo třeba nabíjecí místa v brněnských parcích.

„Dělal jsem si i průzkum ještě předtím, než jsem kandidoval. A z něho vyplynulo, že to studenti chtějí. Třeba mikrovlnky do škol chtěl skoro každý druhý člověk. Jsou třeba vegetariáni a nabídka menzy jim nestačí, tak chtěli mikrovlnky na ohřev vlastního jídla,“ vysvětlil Dan Vinci IV.

Daniel vedl už v internetovém hlasování, zaujal ale i svým programem nebo tím, že brány brněnského výstaviště projel v kočáře taženém koňmi a v historickém kostýmu Fantoma opery. „Obcházeli jsme i vysokoškolské koleje, vždycky jsme zaklepali a zeptali se, jestli nás nechtějí podpořit. Dík patří naší koordinátorce Anně Kruljacové a celé královské gardě, což je cca dvacet lidí, kteří se účastnili všech akcí a podpořili nás,“ připomenul ještě jednou Daniel.

Letošním heslem kandidátů VUT bylo motto „V jednotě je síla!“ Kromě podpory všech studentských spolků napříč fakultami VUT dostal kandidát na krále internetové hlasy i od pražských techniků z ČVUT. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Metropole by měla být významným místem, ve kterém se mísí tradice s moderním, kultura s obchodem a v neposlední radě i městem, které má styl. Ta jihomoravská však o svoji osobitost v poslední době...
20.08.2017 - 08:28
Během druhého srpnového víkendu se město proměnilo v obří hudební scénu. Představily se desítky umělců, na které se přišlo podívat více než 16 000 diváků.
19.08.2017 - 16:04
Komentáře