Reklama
reklama

VUT znovu obhájilo titul krále Brněnského Majálesu

Dan Vinci IV., takové je jméno krále Brněnského Majálesu 2016. Vysoké učení technické znovu obhájilo nadvládu nad studentským Brnem. Daniel Skřek, který třetím rokem studuje Fakultu stavební, převzal z rukou primátora symbolický klíč od moravské metropole.

„Nejdřív chci poděkovat všem, kteří se na tom podíleli. Spánek počká. Ale bez těch lidí by to nebylo. Chtěli jsme vyhrát, abychom mohli ukázat, že VUT je jedna z nejlepších škol, která tu je,“ tvrdí budoucí stavař. Fanoušky mj. zaujal jeho program v rámci projektu Studentské Brno. V plánu má např. zavedení relaxačních zón na fakultách, mikrovlnky na ohřev vlastního jídlo nebo třeba nabíjecí místa v brněnských parcích.

„Dělal jsem si i průzkum ještě předtím, než jsem kandidoval. A z něho vyplynulo, že to studenti chtějí. Třeba mikrovlnky do škol chtěl skoro každý druhý člověk. Jsou třeba vegetariáni a nabídka menzy jim nestačí, tak chtěli mikrovlnky na ohřev vlastního jídla,“ vysvětlil Dan Vinci IV.

Daniel vedl už v internetovém hlasování, zaujal ale i svým programem nebo tím, že brány brněnského výstaviště projel v kočáře taženém koňmi a v historickém kostýmu Fantoma opery. „Obcházeli jsme i vysokoškolské koleje, vždycky jsme zaklepali a zeptali se, jestli nás nechtějí podpořit. Dík patří naší koordinátorce Anně Kruljacové a celé královské gardě, což je cca dvacet lidí, kteří se účastnili všech akcí a podpořili nás,“ připomenul ještě jednou Daniel.

Letošním heslem kandidátů VUT bylo motto „V jednotě je síla!“ Kromě podpory všech studentských spolků napříč fakultami VUT dostal kandidát na krále internetové hlasy i od pražských techniků z ČVUT. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
V sobotu 14. 7. zahájí v Brně provoz nové středisko RETRO-USE na adrese Francouzská 36. Podobné zařízení ve Škrobárenské ulici v Brně-Černovicích, které fungovalo od roku 2016, ke stejnému dni...
14.07.2018 - 08:45
Současná situace s městskou hromadnou dopravou v Brně se nezlepší. Naopak. Brňané mohou očekávat další výluky. Od půlnoci 16. července 2018 do 27. července 2018 přestanou jezdit tramvaje mezi...
13.07.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
13.07.2018 - 11:35
Komentáře