Reklama
reklama

VIDEO: Odložená štěňátka, které jejich majitel vyhodil v krabici v Brně Židenicích, mohou už za měsíc najít nový domov

Čtyři štěňata schoulená v kartonové krabici od vysavače našel v pondělí ráno cestující u zastávky hromadné dopravy v Židenicích. 

Přivolal hlídku městské policie, která uvnitř uviděla čtyři fenky. Jedním z rodičů roztomilých kříženců je pravděpodobně labrador. Této rase se čtveřice psů podobá nejvíce. Uvnitř krabice bylo dokonce připsané i datum jejich narození. Mělo by jít o 4. říjen 2016, čemuž celkový stav štěňat odpovídá. Na zastávce je pravděpodobně někdo nechal záměrně, aby se je co nejdříve podařilo najít. Krabice byla vystlaná i polštářky, nejspíš aby zvířata v chladném počasí neumrzla. Nic to ovšem nemění na skutečnosti, že chovatel porušil nejenom svou zákonnou, ale také morální povinnost se o ně postarat. Hlídka fenky převezla do útulku městské policie, kde je pracovníci zbavili blech a odčervili. Čeká je také očkování a čipování. Všechna štěňata jsou zdravá a o adopci dvou z nich již projevili zájem první žadatelé. K novým majitelům se ovšem nalezenci dostanou nejdříve po týdenní karanténě. Zvířata umístěná v útulku brněnských strážníků je možné si prohlédnout na webu www.mpb.cz/utulek-pro-zvirata, zpravidla již v den jejich přijetí. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře