Reklama
reklama

Velikonoční Zelené pivo začínají vařit starobrněnští sládci právě dnes!

Druhé desetiletí své existence otevírá vůbec nejslavnější speciál v dějinách pivovaru Starobrno – Zelené pivo. Starobrněnští sládci Zelené vaří právě dnes, 1. února 2016. Přímo ve varně do něj přidají bylinný výluh podle receptury, která se za jedenáct let nezměnila. Chodit na Zelené pivo se už stalo tradicí a zvykem, bez něhož si mnozí nedokážou Velikonoce vůbec představit. Čepuje se od Zeleného čtvrtka, který letos připadá na 24. března.

U lití výluhu nesmí nikdy chybět vrchní sládek pivovaru Starobrno Milan Schramm. „Musím u toho být každoročně. Nabízet našim spotřebitelům pivní speciál, který se stal součástí tradic velikonočního svátku, to je přece něco úžasného. Jsem hrdý na to, že se to podařilo právě v našem pivovaru,“ konstatoval Milan Schramm před tím, než se chopil korbele a pustil se do práce.

Po celou dobu své existence se Zelené pivo vaří podle stejné receptury. Její součástí je i zmíněný bylinný výluh. Jeho přesné složení zná jen několik málo lidí, kteří by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Jednotlivé ingredience výluhu se musí objednávat přibližně rok dopředu. „Samotná příprava výluhu přímo v pivovaru Starobrno je součástí výrobního tajemství. Dobra přípravy výluhu respektive kontaktu bylin s vroucí vodou je velmi důležitá pro získání požadované koncentrace a kvality výluhu,“ řekl manažer kvality Jiří Brňovják. Výluh se připravuje ze tří druhů bylin, jedinou „odtajněnou“ je kopřiva dvoudomá. „Výluh je velmi koncentrovaný a velmi silný. Přesné dávkování je výrobním tajemstvím. Mohu ale prozradit, že jde řádově o litry výluhu, které každoročně potřebujeme,“ dodal Jiří Brňovják.

Podstatou receptury je také speciální světlý ječný slad, který si nechává pivovar Starobrno vyrábět ve sladovně v Hodonicích. Výroba a tím pádem i parametry tohoto sladu jsou od toho běžně používaného trochu odlišné.

Zelené pivo se vaří z kvalitní vody, zmíněného světlého ječného sladu a jakostního žateckého chmele tradičním způsobem na dva rmuty. Bylinný výluh se spolu s chmelem přidává do mladinového kotle. Svou sílu Zelené pivo získává spodním kvašením po dobu osmi dnů. Dlouhým zráním při teplotě jednoho stupně Celsia se Zelené pivo chuťově zakulacuje a získává svůj typický buket a říz. Posledním krokem při výrobě je přidání likéru. Právě díky unikátní technologii, bylinnému výluhu a likéru má Zelené pivo svou jedinečnou chuť a nezaměnitelnou barvu.

Jak šel čas se Zeleným pivem? Štamgasti ho zažili na sněhu i za letních teplot. Jeho obliba už dávno překročila hranice Brna i Jihomoravského kraje, úspěšně se čepuje v celé České republice. Skalní příznivci si ale nenechají ujít příležitost dát si zelený půllitr přímo u zdroje – v Pivovarské restauraci, Pivnici či ještě lépe na přilehlé terase na Mendlově náměstí. Zelený čtvrtek tady každý rok doprovází zábavný program a nejinak tomu bude i letos.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře