Reklama
reklama

Velikonoční Zelené pivo začínají vařit starobrněnští sládci právě dnes!

Druhé desetiletí své existence otevírá vůbec nejslavnější speciál v dějinách pivovaru Starobrno – Zelené pivo. Starobrněnští sládci Zelené vaří právě dnes, 1. února 2016. Přímo ve varně do něj přidají bylinný výluh podle receptury, která se za jedenáct let nezměnila. Chodit na Zelené pivo se už stalo tradicí a zvykem, bez něhož si mnozí nedokážou Velikonoce vůbec představit. Čepuje se od Zeleného čtvrtka, který letos připadá na 24. března.

U lití výluhu nesmí nikdy chybět vrchní sládek pivovaru Starobrno Milan Schramm. „Musím u toho být každoročně. Nabízet našim spotřebitelům pivní speciál, který se stal součástí tradic velikonočního svátku, to je přece něco úžasného. Jsem hrdý na to, že se to podařilo právě v našem pivovaru,“ konstatoval Milan Schramm před tím, než se chopil korbele a pustil se do práce.

Po celou dobu své existence se Zelené pivo vaří podle stejné receptury. Její součástí je i zmíněný bylinný výluh. Jeho přesné složení zná jen několik málo lidí, kteří by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Jednotlivé ingredience výluhu se musí objednávat přibližně rok dopředu. „Samotná příprava výluhu přímo v pivovaru Starobrno je součástí výrobního tajemství. Dobra přípravy výluhu respektive kontaktu bylin s vroucí vodou je velmi důležitá pro získání požadované koncentrace a kvality výluhu,“ řekl manažer kvality Jiří Brňovják. Výluh se připravuje ze tří druhů bylin, jedinou „odtajněnou“ je kopřiva dvoudomá. „Výluh je velmi koncentrovaný a velmi silný. Přesné dávkování je výrobním tajemstvím. Mohu ale prozradit, že jde řádově o litry výluhu, které každoročně potřebujeme,“ dodal Jiří Brňovják.

Podstatou receptury je také speciální světlý ječný slad, který si nechává pivovar Starobrno vyrábět ve sladovně v Hodonicích. Výroba a tím pádem i parametry tohoto sladu jsou od toho běžně používaného trochu odlišné.

Zelené pivo se vaří z kvalitní vody, zmíněného světlého ječného sladu a jakostního žateckého chmele tradičním způsobem na dva rmuty. Bylinný výluh se spolu s chmelem přidává do mladinového kotle. Svou sílu Zelené pivo získává spodním kvašením po dobu osmi dnů. Dlouhým zráním při teplotě jednoho stupně Celsia se Zelené pivo chuťově zakulacuje a získává svůj typický buket a říz. Posledním krokem při výrobě je přidání likéru. Právě díky unikátní technologii, bylinnému výluhu a likéru má Zelené pivo svou jedinečnou chuť a nezaměnitelnou barvu.

Jak šel čas se Zeleným pivem? Štamgasti ho zažili na sněhu i za letních teplot. Jeho obliba už dávno překročila hranice Brna i Jihomoravského kraje, úspěšně se čepuje v celé České republice. Skalní příznivci si ale nenechají ujít příležitost dát si zelený půllitr přímo u zdroje – v Pivovarské restauraci, Pivnici či ještě lépe na přilehlé terase na Mendlově náměstí. Zelený čtvrtek tady každý rok doprovází zábavný program a nejinak tomu bude i letos.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře