Reklama
reklama

Veletrh SEW představí luxusní hodinky, některé jsou za miliony korun

Nikoliv švýcarská Ženeva, ale moravské Brno bude hostit unikátní výstavu hodinek SEW. Rarity slavných světových značek bude možné vidět na jediné výstavě luxusních hodinek v České a Slovenské republice v jedinečných prostorách brněnského Uměleckoprůmyslového muzea Moravská galerie.

„V zahraničí jsme viděli, že takové akce fungují. Znalců hodinek je i u nás spousta, proto jsme se rozhodli nabídnout Čechům unikátní příležitost setkat se s nejlepšími výrobci,“ uvedl Jan Pokorný, organizátor výstavy.
Vystavovat zde bude více než 25 exkluzivních značek ze Švýcarska, Německa, Japonska, ale i Česka. Moravská Galerie v Brně se stane na 2 dny centrem všech fanoušků, milovníků a sběratelů mechanických hodinek, kteří budou mít možnost osobně se setkat se zástupci značek, diskutovat o světě časomír a vyzkoušet si nejnovější modely přímo na svém zápěstí. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program, který nabídne více než 10 jedinečných přednášek a prezentací. Možnost vyslechnout informace od předních českých a zahraničních odborníků je výjimečná, rozsah a záběr v České republice naprosto ojedinělý.
Vystoupí zde osobnosti hodinářského světa, za Če Hodinky a šperky, který bude zároveň moderovat zajímavé přednášky českých i zahraničních odborníků, kteří vystoupí v rámci doprovodného programu výstavy.

Partnerem výstavy bude i švýcarské muzeum značky Longines s širokou sbírkou svých nejzajímavějších historických modelů. Osobně bude přítomna i ředitelka muzea Marie Reber, která také vystoupí v rámci doprovodného programu.
Na výstavě budou k vidění unikátní hodinky světových značek, jejichž výroba či použitý materiál jsou více než netradiční. Vloni vzbudil rozhodně velkou pozornost německý výrobce unikátních hodinek značky Schaumburg, který se inspiruje přírodními úkazy. „Ciferník našich modelů jsme vytvořili z meteoritu, který před dvě stě lety spadl na území Namibie. Ukazují zároveň jednotlivé měsíční fáze a navozují dojem noční oblohy,“ vysvětlil Mario Gašpar, výkonný ředitel Schaumburg Watch CZ/SK. Výroba takových hodinek trvá více než dva měsíce.
Letos se opět zúčastní i jedna z nejvýraznějších osobností švýcarského hodinářství. „Fantastičtí lidé, fantastické místo. Fantastické jídlo a spousta popíjení. Gratuluji Brno!“ zavzpomínal na loňskou výstavu Yvan Arpa, výstřední hodinář a majitel značky ArtyA. Při výrobě hodinek používá nábojnice, na ciferníky dává motýlí křídla nebo nechává do pouzdra udeřit blesk.
Exklusivní vystavené modely, zajímavé informace o současných trendech ve výrobě hodinek a jedinečná atmosféra "tikajícího světa" na Veletrhu hodinek SEW - Salon Exceptional Watches ve dnech 4. – 5. 11. 2016 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravská Galerie v Brně, Husova 14, Brno.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Včera krátce po půl třetí odpoledne se u stanice Olbramkostel na železničním přejezdu střetl vlak s osobním autem.
19.08.2017 - 12:45
Největší obchodní centrum severní části Brna, Nákupní centrum Královo Pole, zná svého nového majitele. Investiční skupina CPI Radovana Vítka jej získala od britského investora do realit, skupiny...
19.08.2017 - 09:10
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Komentáře