Reklama
reklama

Veletrh SEW představí luxusní hodinky, některé jsou za miliony korun

Nikoliv švýcarská Ženeva, ale moravské Brno bude hostit unikátní výstavu hodinek SEW. Rarity slavných světových značek bude možné vidět na jediné výstavě luxusních hodinek v České a Slovenské republice v jedinečných prostorách brněnského Uměleckoprůmyslového muzea Moravská galerie.

„V zahraničí jsme viděli, že takové akce fungují. Znalců hodinek je i u nás spousta, proto jsme se rozhodli nabídnout Čechům unikátní příležitost setkat se s nejlepšími výrobci,“ uvedl Jan Pokorný, organizátor výstavy.
Vystavovat zde bude více než 25 exkluzivních značek ze Švýcarska, Německa, Japonska, ale i Česka. Moravská Galerie v Brně se stane na 2 dny centrem všech fanoušků, milovníků a sběratelů mechanických hodinek, kteří budou mít možnost osobně se setkat se zástupci značek, diskutovat o světě časomír a vyzkoušet si nejnovější modely přímo na svém zápěstí. Součástí výstavy bude i bohatý doprovodný program, který nabídne více než 10 jedinečných přednášek a prezentací. Možnost vyslechnout informace od předních českých a zahraničních odborníků je výjimečná, rozsah a záběr v České republice naprosto ojedinělý.
Vystoupí zde osobnosti hodinářského světa, za Če Hodinky a šperky, který bude zároveň moderovat zajímavé přednášky českých i zahraničních odborníků, kteří vystoupí v rámci doprovodného programu výstavy.

Partnerem výstavy bude i švýcarské muzeum značky Longines s širokou sbírkou svých nejzajímavějších historických modelů. Osobně bude přítomna i ředitelka muzea Marie Reber, která také vystoupí v rámci doprovodného programu.
Na výstavě budou k vidění unikátní hodinky světových značek, jejichž výroba či použitý materiál jsou více než netradiční. Vloni vzbudil rozhodně velkou pozornost německý výrobce unikátních hodinek značky Schaumburg, který se inspiruje přírodními úkazy. „Ciferník našich modelů jsme vytvořili z meteoritu, který před dvě stě lety spadl na území Namibie. Ukazují zároveň jednotlivé měsíční fáze a navozují dojem noční oblohy,“ vysvětlil Mario Gašpar, výkonný ředitel Schaumburg Watch CZ/SK. Výroba takových hodinek trvá více než dva měsíce.
Letos se opět zúčastní i jedna z nejvýraznějších osobností švýcarského hodinářství. „Fantastičtí lidé, fantastické místo. Fantastické jídlo a spousta popíjení. Gratuluji Brno!“ zavzpomínal na loňskou výstavu Yvan Arpa, výstřední hodinář a majitel značky ArtyA. Při výrobě hodinek používá nábojnice, na ciferníky dává motýlí křídla nebo nechává do pouzdra udeřit blesk.
Exklusivní vystavené modely, zajímavé informace o současných trendech ve výrobě hodinek a jedinečná atmosféra "tikajícího světa" na Veletrhu hodinek SEW - Salon Exceptional Watches ve dnech 4. – 5. 11. 2016 v Uměleckoprůmyslovém muzeu Moravská Galerie v Brně, Husova 14, Brno.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Stánek na BVV Foto: Magistrát města Brna
Veletrh cestovního ruchu Go a Regiontour dnes začíná na brněnském výstavišti. Brno se představuje stánkem ve stylu prvorepublikové kavárny. Naláká tak na největší akci letošního roku – festival ke...
19.01.2018 - 07:16
Muzeum města Brna chystá na Špilberku výstavu „Rok 1918 – co nám válka vzala a dala…“ Foto: Magistrát města Brna
Technické muzeum v Brně, Moravské zemské muzeum, Muzeum města Brna a Muzeum Brněnska se zapojí do výstavního cyklu Republika 100, který oslaví sto let od vzniku samostatného Československa....
18.01.2018 - 15:40
Komplikace na dálnici D1 Foto: HZS JMK
Ani včera se dálnice D1 neobešla bez dlouhých kolon a nehod. Vozovka byla extrémně namrzlá a sypače soli popojížděly pomalu s kolonami, které se vytvářely v obou směrech.
18.01.2018 - 06:58
Malá lvíčata Foto: Zoo Brno
Chovateli mladých lvíčat, která se narodila 29. prosince v brněnské zoo, se podařilo pořídit první snímky těchto dvou roztomilých mláďat.
17.01.2018 - 17:40
Komentáře