Reklama
reklama

Vedení Brna ukončilo platnost pravidel prodeje majetku za nižší než obvyklé ceny

Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání konaném dne 14. dubna 2015 rozhodlo o zrušení Pravidel, která umožňovala prodej majetku bytového fondu ve vlastnictví města Brna  za cenu nižší, než je cena obvyklá. S ohledem na tuto skutečnost bude prodej tohoto majetku probíhat v souladu se Zákonem o obcích, a to za ceny obvyklé. 

Prodej za cenu nižší, než je cena obvyklá, může být realizován jen v individuálně zdůvodněných případech, přičemž dle výkladu Ministerstva vnitra není důvodem pro prodej nemovitosti za cenu nižší, než je cena obvyklá, pouze její stavebně-technický stav nebo její obsazenost. Tyto skutečnosti jsou již zohledněny při stanovení ceny obvyklé.

Mimořádná situace, kterou řešilo Zastupitelstvo města Brna na svém zasedání konaném dne 14. dubna 2015, nastala u 25 domovních celků, které byly nájemníkům nabídnuty ke koupi ještě před zrušením Pravidel. Pro tyto případy byla odsouhlasena nabídka k prodeji těchto domovních celků za cenu obvyklou sníženou o 25 % s umožněním splácení kupní ceny až po dobu dvaceti let s fixním úrokem 1,52 %. U této nabídky jsou nabízené splátky kupní ceny srovnatelné s běžným nájemným.

Domy, které nebudou odkoupeny, zůstanou v majetku města a budou nadále užívány jejich nájemci.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře