Reklama
reklama

Vědecká roadshow se představí zítra na Moravském náměstí v Brně

Během září nabízí Český rozhlas Plus ve čtyřech krajských městech program plný vědeckých experimentů a nejnovějších vynálezů. Cílem je poučit a zároveň pobavit. Tento čtvrtek pokračuje v Brně.

Od 10 hodin ovládne Český rozhlas Plus společně s VIDA science center Moravské náměstí, u sochy Jošta. Celý den bude naplněn rozhovory, soutěžemi, experimenty, živým vysíláním. Chybět nebude ani možnost nechat se zdarma otestovat na přítomnost toxoplasmy v těle.

Návštěvníci uvidí jedinečné experimenty s ohněm nebo Van de Graaffovým generátorem blesků. Možné bude, vyzkoušet si trojrozměrný tisk a další technologické novinky. Kolemjdoucí budou moci na vlastní oči vidět, jak 3D tisk pomohl k vytvoření podoby Jošta Lucemburského. Na místě se exklusivně předvede také mobilní robot Orpheus určený pro průzkum nedostupných oblastí a záchranu lidí.

Od 14.30 se bude živě vysílat Magazín Leonardo. Ten bude obohacen on air soutěží pro kolemjdoucí ale také novinkami z výzkumu Věstonické Venuše. O něm bude informovat přímo doc. PhDr. Martin Oliva, Ph.D., DSc.

Celým dnem bude ve vysílání provázet moderátor Jan Burda ve dvojici s Terezou Šťastnou.

Komentovat veškeré dění na místě bude Tereza Stýblová.

Přehled míst, kam se chystá Vědecká roadshow Plus:

22. září 2016 – Brno, Moravské náměstí

29. září 2016 – Olomouc, Horní náměstí

Autor: 
redakce
Aktuálně
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Komentáře