Reklama
reklama

Vědecká roadshow se představí zítra na Moravském náměstí v Brně

Během září nabízí Český rozhlas Plus ve čtyřech krajských městech program plný vědeckých experimentů a nejnovějších vynálezů. Cílem je poučit a zároveň pobavit. Tento čtvrtek pokračuje v Brně.

Od 10 hodin ovládne Český rozhlas Plus společně s VIDA science center Moravské náměstí, u sochy Jošta. Celý den bude naplněn rozhovory, soutěžemi, experimenty, živým vysíláním. Chybět nebude ani možnost nechat se zdarma otestovat na přítomnost toxoplasmy v těle.

Návštěvníci uvidí jedinečné experimenty s ohněm nebo Van de Graaffovým generátorem blesků. Možné bude, vyzkoušet si trojrozměrný tisk a další technologické novinky. Kolemjdoucí budou moci na vlastní oči vidět, jak 3D tisk pomohl k vytvoření podoby Jošta Lucemburského. Na místě se exklusivně předvede také mobilní robot Orpheus určený pro průzkum nedostupných oblastí a záchranu lidí.

Od 14.30 se bude živě vysílat Magazín Leonardo. Ten bude obohacen on air soutěží pro kolemjdoucí ale také novinkami z výzkumu Věstonické Venuše. O něm bude informovat přímo doc. PhDr. Martin Oliva, Ph.D., DSc.

Celým dnem bude ve vysílání provázet moderátor Jan Burda ve dvojici s Terezou Šťastnou.

Komentovat veškeré dění na místě bude Tereza Stýblová.

Přehled míst, kam se chystá Vědecká roadshow Plus:

22. září 2016 – Brno, Moravské náměstí

29. září 2016 – Olomouc, Horní náměstí

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře