Reklama
reklama

Vánoce jsou tady! V Kauflandu můžete v září koupit Mikuláše a vánoční figurky

Máte radost ze sluníčka a teplého zářijového počasí? Vyrazili jste dnes na oběd v krátkém rukávu? V Brně nic nemožného, teploměr totiž okolo poledne ukazoval 23 stupňů. Na sníh a zimní plískanice ještě vůbec nemyslíme, ale pozor: Vánoce jsou tady! Alespoň v supermarketu Kaufland v Brně. Obchodní řetězec už mezi cukrovinky navezl červené krabice se zlatými hvězdami a v nich nabízí čokoládové čerty, Mikuláše a vánoční figurky.

Co na tom, že do Vánoc zbývají tři měsíce, že rodiče ještě dokupují potřeby do školy. Kaufland už vnucuje dětem čokoládové Mikuláše. Vystrčené do hlavní uličky jsou stovky čokoládových červených panáčků s bílými dlouhými vousy a čerti s vidlemi a řetězy. Obchodní řetězec chce prostě vydělat, děti a vlastně ani dospělí se neudrží a figurky, které připomínají svátky, dárky a pohodu, kupují s předstihem. A pak se v domácnostech snědí, takže před samotnými svátky se kupují znovu.

„Držíme se hesla, První chutnají nejlépe. Nabízíme také zákazníkům více času na nákup mikulášských a vánočních cukrovinek, mohou tak předejít vánočnímu stresu,“ uvedl k akci mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

Většina dotázaných nakupujících vnímá vánoční výzdobu v září spíše negativně a nelíbí se jim, že obchody změnily Vánoce pouze na komerci. „Snaží se vydělat. Vadí mně to, protože je krásný podzim, na programu mohou mít lidé ještě před Vánoci draky, dýňové slavnosti a vlastně i dušičky. Myslet na Vánoce je ještě brzo,“ uvedla před regálem Milada Marková z Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře