Reklama
reklama

Vánoce jsou tady! V Kauflandu můžete v září koupit Mikuláše a vánoční figurky

Máte radost ze sluníčka a teplého zářijového počasí? Vyrazili jste dnes na oběd v krátkém rukávu? V Brně nic nemožného, teploměr totiž okolo poledne ukazoval 23 stupňů. Na sníh a zimní plískanice ještě vůbec nemyslíme, ale pozor: Vánoce jsou tady! Alespoň v supermarketu Kaufland v Brně. Obchodní řetězec už mezi cukrovinky navezl červené krabice se zlatými hvězdami a v nich nabízí čokoládové čerty, Mikuláše a vánoční figurky.

Co na tom, že do Vánoc zbývají tři měsíce, že rodiče ještě dokupují potřeby do školy. Kaufland už vnucuje dětem čokoládové Mikuláše. Vystrčené do hlavní uličky jsou stovky čokoládových červených panáčků s bílými dlouhými vousy a čerti s vidlemi a řetězy. Obchodní řetězec chce prostě vydělat, děti a vlastně ani dospělí se neudrží a figurky, které připomínají svátky, dárky a pohodu, kupují s předstihem. A pak se v domácnostech snědí, takže před samotnými svátky se kupují znovu.

„Držíme se hesla, První chutnají nejlépe. Nabízíme také zákazníkům více času na nákup mikulášských a vánočních cukrovinek, mohou tak předejít vánočnímu stresu,“ uvedl k akci mluvčí Kauflandu Michael Šperl.

Většina dotázaných nakupujících vnímá vánoční výzdobu v září spíše negativně a nelíbí se jim, že obchody změnily Vánoce pouze na komerci. „Snaží se vydělat. Vadí mně to, protože je krásný podzim, na programu mohou mít lidé ještě před Vánoci draky, dýňové slavnosti a vlastně i dušičky. Myslet na Vánoce je ještě brzo,“ uvedla před regálem Milada Marková z Brna.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře