Reklama
reklama

V sobotu vyplují již po sedmdesáté lodě na Brněnskou přehradu

Lodní doprava v Brně slaví 70 let. Poprvé v letošním roce vyplují lodě na hladinu Brněnské přehrady 16. dubna. Zahajovací ceremoniál, který odstartuje v 10 hodin, bude mít tradiční scénář – návštěvníkům se představí všichni kapitáni, následovat bude vytažení vlajky na výpravně lodní dopravy.

„Všichni příznivci lodní dopravy, kteří na zahájení dorazí, jsou následně zváni na úvodní krátkou plavbu, takzvané defilé lodí, které bude zdarma. Současně zájemce čeká i ukázka spuštění lodi na hladinu Brněnské přehrady,“ doplnil Miloš Havránek generální ředitel DPMB.  Pravidelná plavba podle plavebního řádu se uskuteční v 11:30 hodin. Z přístaviště Bystrc následně budou lodě odplouvat každých 45 minut až do 17:30 hodin.  

Novinkou je přístaviště na Kozí horce. To je bezbariérové a umožní cestujícím výstup přímo na pláži. Nové přístaviště vyšlo na 2,4 miliony korun. Na tom původním přitom lodě dopravního podniku zastavovaly od samého počátku lodní dopravy. Tedy od 5. května 1946, kdy poprvé vypluly lodě Brno, Morava a malý člun Svratka.         

V plavební sezóně zajišťuje DPMB pravidelnou linkovou dopravu z Brna – Bystrce do Veverské Bítýšky. Celková plavební dráha je necelých 10 km dlouhá. Lodě ji ujedou za 70 minut. Ceny pro letošní plavební sezónu zůstávají stejné jako loni. Flotila DPMB, pro kterou je charakteristický elektrický pohon, se skládá ze šesti lodí: Lipsko, Vídeň, Utrecht, Dallas, Stuttgart a jednopalubová loď Brno. Ty v loňském roce převezly přes 210 tisíc návštěvníků, to je nejvíc za posledních několik let. Letošní významné jubileum si DPMB připomene ještě jednou, a to v sobotu 21. května, v rámci Oslav lodní dopravy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře