Reklama
reklama

V síti nočního "tažení" revizorů a strážníků skončilo 116 černých pasažérů

Rovných 820 cestujících v takzvaných autobusových rozjezdech zkontrolovali v noci na sobotu revizoři dopravního podniku společně se strážníky městské policie. Díky rozsáhlému nočnímu opatření se podařilo odhalit 116 cestujících bez platného jízdního dokladu.

Do kontrol se zapojila bezmála dvacítka strážníků. Do vozidla mezi zastávkami nastoupilo s kontrolory vždy deset městských policistů, klidný průběh akce jistila ještě autohlídka za autobusem, která preventivně dohlížela na případné útěkáře.

V říjnu se jednalo už o třetí takto masivní společnou noční akci, mimo to strážníci s revizory několikrát za měsíc podnikají i kontroly menšího rozsahu v denních i nočních hodinách. Při opatření spolupracovala také hlídka cizinecké policie.

Akce začala hned v prvních autobusech hodinu před půlnocí. „Máme již propracovaný systém kontroly,“ vysvětlil Jan Seitl z dopravního podniku. V praxi to znamenalo, že dveře autobusu obsadili revizoři v zádech se strážníky.

Kromě nočních kontrol, které dopravní podnik pořádá minimálně jednou za měsíc, jezdí každý den v brněnských tramvajích, autobusech a trolejbusech padesát revizorů

Autor: 
redakce
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře