Reklama
reklama

V prvních hodinách voleb přišla k urnám téměř čtvrtina voličů

Téměř čtvrtina voličů odevzdala v pátek hlasy v komunálních a senátních volbách v Česku. Účast je tak o něco slabší než při posledních komunálních volbách. Vysoká je hlavně v menších obcích, v některých odvolila již více než polovina lidí.

Na jižní Moravě se voleb zúčastnila zhruba pětina voličů. Nejvyšší účast byla zatím v Brně. Eva Sychrová z krajského úřadu, která koordinuje volby, předpokládá, že větší počet voličů by se mohl dostavit ještě v sobotu dopoledne, ale zatím je účast o něco menší než v předchozích komunálních volbách.

Z politiků, například hejtman Michal Hašek volil už v pátek odpoledne a volil číslo 3 – tedy ČSSD. „Podporuji Romana Onderku a jeho oranžový tým, volím ČSSD,“ svěřil se hejtman.

Volební místnosti se znovu otevřely v sobotu ráno. Lidé mají ještě pár hodin na to, aby si vybrali své místní zastupitele. Na třetině území republiky mohou zároveň ovlivnit volbu 27 senátorů, a tím i rozložení sil v horní komoře.

Jak strany uspěly a zda se do zastupitelstev dostaly podobně jako do Sněmovny nová uskupení, bude jasné odpoledne po 14. hodině, kdy výsledky začnou nabíhat na volebním webu. Na kompletní výsledky voleb si ale budou lidé muset počkat asi až do nedělního rána, stejně jako před čtyřmi lety.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Již zítra zaparkuje na Zelném trhu speciální autobus s kavárnou, který nabídne návštěvníkům nevšední prožitek naprosté tmy. Hosté si tak mohou na chvíli zakusit, co to znamená být slepý.
22.08.2017 - 12:00
Řidič sportovního auta značky Dodge ujížděl policistům rychlostí o polovinu přesahující předpisy. Jejich honička skončila na polní cestě, kde se sportovní vůz zaseknul. Nyní čeká řidiče správní...
22.08.2017 - 07:37
Boj proti stánkařům v podchodu brněnského hlavního nádraží neustává. Město začíná rozesílat výpovědi nájemních smluv.
21.08.2017 - 16:03
V poslední době přibývá případů, kdy si cestující v autobuse či vlaku dopřeje chvilku spánku, a po probuzení zjistí, že byl okraden. Policisté proto apelují na občany, aby byly obezřetnější a své...
21.08.2017 - 12:07
Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což...
21.08.2017 - 07:46
Oblíbený Den Starobrna se blíží – brány pivovaru se všem návštěvníkům otevřou dokořán v sobotu 2. září v pravé poledne. Zatímco vrchní nádvoří rozezní písničky špičkových českých skupin, dolní část...
20.08.2017 - 17:01
Komentáře