Reklama
reklama

V prvních hodinách voleb přišla k urnám téměř čtvrtina voličů

Téměř čtvrtina voličů odevzdala v pátek hlasy v komunálních a senátních volbách v Česku. Účast je tak o něco slabší než při posledních komunálních volbách. Vysoká je hlavně v menších obcích, v některých odvolila již více než polovina lidí.

Na jižní Moravě se voleb zúčastnila zhruba pětina voličů. Nejvyšší účast byla zatím v Brně. Eva Sychrová z krajského úřadu, která koordinuje volby, předpokládá, že větší počet voličů by se mohl dostavit ještě v sobotu dopoledne, ale zatím je účast o něco menší než v předchozích komunálních volbách.

Z politiků, například hejtman Michal Hašek volil už v pátek odpoledne a volil číslo 3 – tedy ČSSD. „Podporuji Romana Onderku a jeho oranžový tým, volím ČSSD,“ svěřil se hejtman.

Volební místnosti se znovu otevřely v sobotu ráno. Lidé mají ještě pár hodin na to, aby si vybrali své místní zastupitele. Na třetině území republiky mohou zároveň ovlivnit volbu 27 senátorů, a tím i rozložení sil v horní komoře.

Jak strany uspěly a zda se do zastupitelstev dostaly podobně jako do Sněmovny nová uskupení, bude jasné odpoledne po 14. hodině, kdy výsledky začnou nabíhat na volebním webu. Na kompletní výsledky voleb si ale budou lidé muset počkat asi až do nedělního rána, stejně jako před čtyřmi lety.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Po více než dvouleté pauze se mnohonásobný držitel Ceny Anděl, Dan Bárta, chystá společně s kapelou ILLUSTRATOSPHERE posílenou o mezinárodně uznávaného bubeníka Martina Valihoru na velkolepé turné,...
21.01.2018 - 11:48
Po několikaměsíčním zkušebním provozu je nově více než šest desítek brněnských tramvají vybaveno systémem mazání okolků, tedy části tramvajového kola, která je ve žlábku kolejnice. Díky tomu po Brně...
20.01.2018 - 08:15
Revizor Foto: Centrum news
Osmadvacetiletý muž u sebe ve čtvrtek neměl jízdní doklad. Při snaze o útěk pořezal revizora nožem. Strážnici ho poté našli nedaleko od zastávky Přístaviště v Bystrci, kde se incident odehrál.
19.01.2018 - 16:03
Komentáře