Reklama
reklama

V obchodním centru v Brně-Králově Poli se vzňal chladící box. Zasahovali hasiči

V obchodním centru v Brně-Králově Poli na Cimburkové začal včera krátce před 19tou hodinou hořet prodejní chladící box na nápoje. Zaměstnanci zlikvidovali požár pomocí přenosných hasicích přístrojů. Evakuovat se muselo téměř 300 lidí. Jeden člověk se zranil.

Před příjezdem jednotek se samovolně z prostoru prodejny evakuovalo 200 zákazníků a 50 zaměstnanců. Hasiči po příjezdu na místo události zajistili ještě evakuaci dalších 30ti osob. Prostor prodejny byl uzavřen, obchody v galerii obchodního centra zůstaly otevřeny.

Jednu osobu ošetřila Zdravotnická záchranná služba. Celý prostor bylo následně nutno odvětrat. Vyšetřovatel na místě stanovil jako nejpravděpodobnější příčinu vzniku požáru  technickou závadu na chladícím zařízení. Výše škody nebyla zatím vyčíslena ani předběžně. Hasiči místo události předali krátce po 20té hodině. O obnovení provozu v nonstop prodejně rozhoduje vedení firmy.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře