Reklama
reklama

V noci shořela stodola v Útěchově

K požáru stodoly na ulici Deštná v Brně-Útěchově vyjížděly jednotky hasičů krátce před půl devátou večer. V době jejich příjezdu byl již celý objekt v plamenech. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na obytnou část budovy. Nikdo nebyl zraněn.   

Hlášení o požáru stodoly přijalo Krajské operační a informační středisko ve 20.21 hodin. K události vyjeli hasiči z požární stanice Lidická, Líšeň a JSDH Útěchov, Soběšice a Vranov. Při jejich příjezdu byl již celý objekt stodoly v plamenech.

Jednotky zahájily hasební práce a ochranu rodinného domku, jehož součástí byla stodola, před plameny. Uvnitř stodoly nalezli hasiči dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Jedna z nich byla roztržená. Hasiči postupně vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska požáru.   

Na místo události byl povolán vyšetřovatel příčin vzniku požáru. Ohledání požářiště bude pokračovat ještě ve čtvrtek za denního světla ve spolupráci s PČR. Zatím vyšetřovatel nestanovil příčinu vzniku požáru ani výši škody, kterou způsobil.

Před předáním místa události jednotce SDH Útěchov, která bude zajišťovat dozor nad požářištěm, ještě hasiči pomocí termokamery zkontrolovali objekt stodoly i rodinného domku. Vyloučili tak skrytá ohniska požáru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře