Reklama
reklama

V noci shořela stodola v Útěchově

K požáru stodoly na ulici Deštná v Brně-Útěchově vyjížděly jednotky hasičů krátce před půl devátou večer. V době jejich příjezdu byl již celý objekt v plamenech. Hasičům se podařilo zabránit rozšíření požáru na obytnou část budovy. Nikdo nebyl zraněn.   

Hlášení o požáru stodoly přijalo Krajské operační a informační středisko ve 20.21 hodin. K události vyjeli hasiči z požární stanice Lidická, Líšeň a JSDH Útěchov, Soběšice a Vranov. Při jejich příjezdu byl již celý objekt stodoly v plamenech.

Jednotky zahájily hasební práce a ochranu rodinného domku, jehož součástí byla stodola, před plameny. Uvnitř stodoly nalezli hasiči dvě dvoukilogramové propanbutanové tlakové lahve. Jedna z nich byla roztržená. Hasiči postupně vyhledávali a dohašovali skrytá ohniska požáru.   

Na místo události byl povolán vyšetřovatel příčin vzniku požáru. Ohledání požářiště bude pokračovat ještě ve čtvrtek za denního světla ve spolupráci s PČR. Zatím vyšetřovatel nestanovil příčinu vzniku požáru ani výši škody, kterou způsobil.

Před předáním místa události jednotce SDH Útěchov, která bude zajišťovat dozor nad požářištěm, ještě hasiči pomocí termokamery zkontrolovali objekt stodoly i rodinného domku. Vyloučili tak skrytá ohniska požáru.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře