Reklama
reklama

V kraji padl rekord v nezaměstnanosti. Bez práce je nejvíc lidí od revoluce

Nezaměstnanost na jižní Moravě v lednu stoupla o půl procentního bodu na 9,4 procenta. Úřady práce ke konci ledna v kraji evidovaly 75 378 nezaměstnaných, oproti prosinci je to o 3408 lidí bez práce víc. Počet nezaměstnaných v kraji je nyní nejvyšší od roku 1990.

Přes 75 tisíc lidí bez zaměstnání! Na současnou rekordní úroveň nezaměstnanosti v kraji má zásadní vliv trvale rostoucí nezaměstnanost v Brně, která je odrazem současné ekonomické situace. Navzdory mírné zimě ovlivnilo nezaměstnanost přerušení některých sezónních prací ve stavebnictví, zemědělství a lesnictví. „Zlepšení situace lze očekávat až v březnu. S nástupem sezónních prací v zemědělství a oživením stavební výroby,“ upozornil ředitel úřadu práce Jan Marek.  

Podle aktuálních čísel je na tom jižní Morava opravdu špatně. Pouze ve čtyřech krajích republiky – v Karlovarském, Ústeckém, Olomouckém a Moravskoslezském kraji - je podíl nezaměstnaných vyšší než na jihu Moravy.

Nejhorší situace v regionu je tradičně na Znojemsku a na Hodonínsku. V obou případech je podíl nezaměstnaných na obyvatelstvu okresu vyšší než 12 procent. Naopak nejnižší je nezaměstnanost v okrese Brno-venkov - tam je bez práce 7,2 procenta lidí.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Chcete-li chránit váš domov, kvalitní bezpečnostní dveře jsou prvním krokem v zabezpečení, neboť drtivá většina vloupání do domácností probíhá právě přes dveře. Ochranu si ale zaslouží i okna či...
22.09.2018 - 08:53
Co spojuje Veletrhy Brno a Grand Prix České republiky? Zdánlivě nesouvisející veličiny pojí v jednu rovnici společný činitel. Město Brno a jeho finance. Jak se zmíněným městským aktivitám daří?
22.09.2018 - 08:29
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Komentáře